e-kampanya günlerine PTT işçileri isyan etti

Geçtiğimiz hafta Kara Cuma, Efsane Cuma ya da Çılgın Cuma olarak anılan indirimli alışveriş gününden kargo emekçilerinin payına angarya düştü. PTT’nin İstanbul dağıtım merkezlerinde taşeron olarak çalışan işçiler ağır çalışma koşullarına karşı eylem başlattı. İşçilerin eylemi sonrasında Türkiye'nin değişik bölgelerinde posta ve kargo gönderisini bekleyen vatandaşların ise gönderilerini ne zaman teslim alacakları tamamen bir bilmece...

e-kampanya günlerine PTT işçileri isyan etti
Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) İstanbul kargo dağıtım şubelerinde işçiler ağır çalışma koşulları nedeniyle işyeri önünde eylem yaptı.
PTT Kargo-Sen’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “İşçilere küfür eden, zorla yük taşıtan, işçiyi işiyle ekmeğiyle tehdit eden herkes hesap verecek! Posta işçileri artık yalnız değil bundan sonra herkes hesabını ona göre yapsın!” denildi.
İstanbul Acıbadem’de bulunan PTT’nin Kadıköy ve Üsküdar dağıtım merkezlerinde çalışan işçilere, mevzuata aykırı bir şekilde ağır yük taşıtılmak istendi.
Geçtiğimiz hafta Kara Cuma, Efsane Cuma ya da Çılgın Cuma olarak anılan indirimli alışveriş gününden kargo emekçilerinin payına angarya düştü.
İnternetten yapılan alışverişlerin artmasıyla, zaten eleman yetersizliğinden kilit haline gelmiş durumda olan kargo şirketlerinde mesai saati dışında da çalıştırılan işçiler isyan etti.
Tehdit edildiklerini belirten yaklaşık 200 işçi iş bırakarak dağıtım merkezi önünde toplandı.
PTT Kargo-Sen, son sürece dair PTT Bölge Müdürü ile görüşecek.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı