DGYD'den Manisa İl Sağlık Müdürlüğü'ne teşekkür açıklaması

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesine Kardiyoloji ve Çocuk Hastalıkları hekimlerinin atanması ve görevlerine başlamalarının ardından yaptığı açıklamayla Sağlık Bakanlığı'na ve İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür etti. Kadın Hastalıkları Hekiminin atanmasıyla ilgili çalışmaların sürdürüldüğü bilgisini aldıklarını kaydetti.

DGYD'den Manisa İl Sağlık Müdürlüğü'ne teşekkür açıklaması

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen bir basın meslek kuruluşu olmanın sorumluluğuyla Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde yaşanan Kardiyoloji, Çocuk ve Kadın Hastalıkları Uzmanı sıkıntısının takipçisi olduklarını belirterek, “Bu aşamada ister yaptığımız haber ve yazdığımız yazılarımızla, ister İl Sağlık Müdürlüğü ile istişare içerisinde olmamız ve yaşanan sıkıntıyı kendilerine aktarmamız münasebetiyle tarafsız bir gazetecilik anlayışıyla konunun takipçisi olduk. Konuyla ilgili her zaman objektif ve ilkeli basın yayın anlayışıyla hareket etmeye azami gayret gösterdik. Yakın bir süre önce Manisa'mızın değerlerinden Ziya Elmalı'nın vefatının ardından Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yöneticisi Gazeteci ve Köşe Yazarı arkadaşlarımız ve duyarlı bazı basın mensubu arkadaşlarımız bu hassasiyetin farkında olarak yazıları ve yaptıkları haberleriyle kamuoyunun bilgilendirilmesi konusunda asli görevlerini en iyi şekilde yapmanın gayretini göstermişlerdi. İl Sağlık Müdürümüz Sayın Necip Yemenici ile Merkez Efendi Devlet Hastanesi İdarecilerinin Hastaneye bahsi geçen branşlarda ihtiyaç duyulan hekimlerin atanması hususunda ise üstün gayretleri oldu” diye konuştu.

3 KARDİYOLOG 2 ÇOCUK HASTALIKLARI UZMANI ATANDI

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından taraflarına iletilen bilgiye göre Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün birlikte koordineli şekilde yürüttükleri çalışmalar neticesinde 18 Haziran 2019 tarihinden itibaren Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesine Kardiyoloji bölümüne 3, Çocuk Hastalıkları bölümüne ise 2 Uzman Hekimin atandığını kaydeden Özen yapılan açıklamada Kadın Hastalıkları Uzmanının atanması konusunda çalışmaların devam ettiği bilgisini aldıklarını ifade etti. Özen, “Sağlıklı yaşam, sağlıklı toplum felsefesiyle hastanelerimizde hekiminden, personeline, tıbbi cihazından sağlık ekipmanına varıncaya kadar her anlamda modern ve donanımlı olması için gayret gösteren Sağlık Bakanlığı'na, İl Sağlık Müdürlüğü'ne, Hastane İdarecilerimize, Hekimlerimize, sağlık personeli ve halkın beklentilerini kamuoyu ile paylaşarak habercilik görevini yerine getiren basın mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak bir basın meslek kuruluşunun sorumluluğuyla basınımızın ve basın mensuplarının sesi olmaya, özlük – sosyal ve ekonomik haklarının daha da geliştirilmesi hususunda gayret göstermeye, aynı zamanda da toplumsal beklentilerin her alanda yerine getirilmesi hususunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi