DGYD Başkanı Özen; "Beka uğruna her daim Şehit olmaya hazırız"

24. Şehit Emanetleri Binbaşı Doğan Özen Sergisi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa İl Valisi Ahmet Deniz, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve temsilcileri, Şehit aileleri ve vatandaşların katılımıyla 16 Şubat 2019 Cumartesi günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Meclis Fuaye salonunda açıldı. 21 Şubat'a kadar açık kalacak sergide 198 terör ve 15 Temmuz Şehit'in aileleri tarafından teslim edilen üniformaları başta olmak üzere emanetleri sergileniyor.Şehit yakınlarının yurdun neresinde olursa olsun büyük ve güçlü bir aile olduğunu kaydeden Şehit Gazi Sen Manisa İl Başkanı, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, “Bir nazlı ve güzel gelin misali dış güçlerin kirli oyunları ve gözleri hep bu güzelim vatan toprakları üzerinde olmuştur. Ancak şunu iyi bilsinler ki ne yaparlarsa yapsınlar tüm oyunları hep ters tepecek. Biz Şehit aileleri olarak devletimizin bekası, vatan savunması için gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yine aynı kararlılıkla şehit olmaya hazırız” dedi.

DGYD Başkanı Özen;

2002 yılında Van Başkale'de Şehit olan Binbaşı Doğan Özen'in adını taşıyan ve 198 Şehit'in emanetlerinin sergilendiği 24. Şehit Emanetleri Binbaşı Doğan Özen Sergisi Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde açıldı. Şehit Gazi Sendikası Manisa İl Başkanlığı ile Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği'nin işbirliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Şehit aileleri Birliği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ege Demokratlar Federasyonu'nun destekleriyle düzenlenen ve 6 gün süreyle açık kalacak olan sergide 198 Şehidin emanetleri sergileniyor.

ÖZEN; “DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ”

Sergiyi düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını ve destek veren tüm kamu kurum kurulüşleri ile kişilere teşekkürlerini ileten Şehit Gazi Sen Manisa İl Başkanı, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen böylesine önemli bir sergiye ev sahipliği yapmanın ayrı bir önem ve sorumluluğunu taşıdıklarını kaydetti. Şehit yakınlarının yurdun neresinde olursa olsun büyük ve güçlü bir aile olduğunu kaydeden Özen, “Bir nazlı ve güzel gelin misali dış güçlerin kirli oyunları ve gözleri hep bu güzelim vatan toprakları üzerinde olmuştur. Ancak şunu iyi bilsinler ki ne yaparlarsa yapsınlar tüm oyunları hep ters tepecek. Biz Şehit aileleri olarak devletimizin bekası, vatan savunması için gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yine aynı kararlılıkla şehit olmaya hazırız” dedi.

24. Şehit Emanetleri Binbaşı Doğan Özen Sergisi'nin Manisa'da açılmasında destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileten Özen Şehit Aileleri Birliği tarafından serginin adına 2002 yılında Şehit olan abisi Doğan Özen'in adının verilmesinin ise kendilerini çok mutlu ettiğini ve duygulandırdığını kaydederek, “Şehitlik kavramı bizler için çok önemli, anlamlı ve de hiç bir şeye değişmeyeceğimiz yüce bir değer. Şehit yakınlarımız ise bizlerin göz nuru. Onlar için ne yapsak azdır. Bu vesileyle serginin gerçekleşmesinde destekleri olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e ve Kültür Daire Başkanı Sayın Ergün Aksoy'a, Yunusemre Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi'ye, Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik'e, Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Murat Konan'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Çetin'e, Şehit Aileleri Birliği Başkanı Menderes Kılıçaslan'a, Ege 1946 Demokratlar Federasyonu genel Başkanımız Sayın Cansın Tunçdirek'e, Sendikamızın ve Derneğimizin Yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

198 ŞEHİT'İN EMANETİ SERGİLENİYOR

Serginin gerçekleşmesinde Şehit Gazi Sen Manisa İl Başkanı, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen'in büyük emeği olduğunu kaydeden Şehit Aileleri Birliği Başkanı Menderes Kılıçaslan, “Bu sergiye emek verdiği gibi Sayın Başkanımız iki arkadaşıyla birlikte Şehitlerimizin emanetlerini almak için Yozgat'a giderken hepimizi üzüntüye boğan büyük bir kaza atlattı. Kendilerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 24. Sergimizde 198 Şehidimizin emaneti bulunmakta. Bugün ayrıca Sayın Milli Eğitim Bakanımızın sergiye katılması bizleri ve şehit ailelerini ayrıca memnun etti. Şehitlerimizin emanetleri Manisa'dan sonra büyük bir ihtimalle Salihli'ye gidecek. 31 Mart'ta gerçekleşecek olan seçimin ardından da Güneydoğu illerinde sergimiz açılmaya devam edecek. Şu an kesinleşen iller arasında Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl bulunmakta. Daha sonra ise Ankara Etimesgut'ta Şehit Emanetleri sergimiz olacak hemen akabinde de Trakya ve Suriye sergilerimiz olacak. Biz bu işi tamamen gönüllü olarak yapıyor ve herhangi bir menfaat beklemiyoruz” dedi.

VATAN TOPRAĞINDA GÖZÜ OLANLAR EN SERT CEVABI ALMAYA DEVAM EDECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan ise “Şehitlerimizin emanetleri olan Şehit Yakınlarımız için ne yapsak az. Anlaşılan o ki bu memlekette ne vatanımıza göz dikenler bitecek ne de Şehitlerimiz bitecek. Bize düşen en büyük görev ve sorumluluk o Şehitlerimizin bıraktıkları emanetlere sahip çıkmak. Şu an Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı olarak Genel Müdürlük nezdinde Şehit Yakınlarına ve Gazilere hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınlarına bu hizmeti sunarken en hassas ve titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilinmesini isterim.

ŞEHİT AİLELERİNDEN DUYGU DOLU KONUŞMALAR

Düzenlenen sergide konuşmada bulunan Şehit eşi Fatma Vuruşkan, “Böylesine anlamlı bir günde bu organizasyonu yapan Hakan Özen beye, Menderes beye, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bugünün anlamı çok büyük. Anlatılmaz bir duygu içerisindeyiz. Şehit aileleri olarak acıyı en derinden yaşıyoruz. 18 yılını devletine, milletine, bayrağına adamış olan Şehit Musa Vuruşkan'ın eşi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Şehit Çelik'in Babası Mehmet Çelik ise konuşmasında, “Vatan için, bayrak için canını veren tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bizlere bıraktıkları emanetleri unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından günün anısına Şehit ailelerine plaketleri takdim edildi ve toplu fotoğraf çekilerek birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi