DGYD, Azerbaycan Projesi öncesi Vali Güvençer'i ziyaret etti

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen ve dernek yönetim kurulu üyesi basın mensupları Azerbaycan'ın Gence ve Bakü şehirlerinde gerçekleştirecekleri “Bir Damla Su Kardeşlik Projesi” öncesi Manisa İl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret ettiler. Heyete başarı dileklerini ileten Vali Güvençer gerçekleştirilecek projenin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek Gazeteci Hakan Özen ve ekibini kutladı.

DGYD, Azerbaycan Projesi öncesi Vali Güvençer'i ziyaret etti

Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) ile Ankara Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu koordinatörlüğünde Azerbaycan'ın Gence ve Bakü şehirlerinde gerçekleştirilecek olan Bir Damla Su Kardeşlik Projesi'nin hazırlıkları tamamlandı. 14-22 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan faaliyet programı öncesi Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ve yönetim kurulu üyeleri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

TÜRKİYE'DEN AZERBAYCAN'A BAYRAK, TOPRAK VE SU

Kardeş vatan Azerbaycan'a Türkiye'den toprak, su ve Türk bayrağı ile gideceklerini belirten Özen, “Sayın Valimizin de bilgileri ışığında geçen yıl Manisa'da Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Projesini gerçekleştirmiştik. Bu projeye kardeş ve can Azerbaycan'dan basın mensupları, Şehit ve Gazi çocukları ile Gazi kadınlar katılarak 5 gün çok önemli etkinliklere imza atmıştık. Bu projenin devamı niteliğinde olan Bir Damla Su Kardeşlik Projesinde bu sefer biz can Azerbaycan'a gidiyoruz ve kardeşlerimizle bi araya gelecek, önemli etkinliklere yine imza atacak ve devlet protokolünü ziyaret edeceğiz. Manisa başta olmak üzere çeşitli illerden bizlere katılacak olan basın mensupları, Şehit yakınları, Köprübaşı Belediyesi Başkan Vekili ve Meclis Üyeleri ile TADDEF yöneticileriyle birlikte 9 gün sürecek olan çok önemli bir projeye daha imza atacağız. Emeği geçenlere ve katkı sunanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜRKİYE – AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ DAHA DA İLERİ TAŞINACAK

Proje kapsamında Azerbaycan Gence Şehrinde, Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi işbirliği ile “Kafkas islam ordusunun Azerbaycan Cumhuriyeti’nin var olmasındaki rolü” konulu Konferansın ve Azerbaycan'ın Bakü şehrinde Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinde basının rolü isimli konferansın gerçekleşeceğini de sözlerine ekleyen Özen, “Proje kapsamında ayrıca Türkiye – Azerbaycan kardeşlik ilişkilerine bir katkı daha sunularak Kardeş Belediye Protokolü kapsamında Manisa'dan Köprübaşı Belediyesi ile Bakü şehrine bağlı bir ilçe belediyesi arasında kardeş belediye projesinin de önünün açılmasına öncülük ve aracılık edeceğiz. Kardeş Belediye Protokolünün diğer belediyelerin de katılmasıyla halka halka büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

VALİ GÜVENÇER'DEN DGYD'YE BAŞARI TEMENNİSİ

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ve yönetimini yürüttükleri başarılı faaliyetlerinden dolayı kutlayarak başarılar diledi. Sivil Toplum Kuruluşlarınının bu tür projelere imza atmasının son derece anlamlı ve önemli olduğunu belirten Güvençer, “İlkine geçen yıl şahit olduğumuz projenin ikincisinin Azerbaycan'ın Bakü ve Gence şehirlerinde devam etmiş olması memnuniyet verici. Bu nedenle kurum ve kuruluşların sivil toplum kuruluşları nezdinde gerçekleştirilen bu tür projelere imkanlar ölçüsünde destek vermesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Gerçekleştirilecek proje öncesi Hakan Özen ve ekibindeki arkadaşlarına hayırlı yolculuklar ve başarılar temennilerimi iletiyorum” diye konuştu.

Gerçekleşen konuşmaların ardından Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen üzerinde DGYD ve TADDEF logosu bulunan atkıyı Vali Güvençer'e takdim ederek kendisine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı