Corona virüsünde son durum...

Dünya çapında 1 milyon 274 binden fazla insanda tespit edilen ve 69 binden fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü panik yaratmaya devam ediyor... Güney Kore'de ilk defa 50'den az yeni vaka çıkarken, Japonya'da da OHAL ilan edileceği açıklandı. ABD Başkanı Donald Trump ise kameralar karşısında sağlık danışmanı Dr. Fauci'ye zor anlar yaşattı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, hastaneue kaldırılırken Türkiye'de de toplam vefat sayısı 574'e çıktı.

Corona virüsünde son durum...

Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan corona virüsü can almaya devam ediyor… Son 12 saatte corona virüsü ile ilgili çok sıcak gelişmeler yaşanırken, rakamların korkutucu derecede yüksek seyretmeye devam etmesi küresel paniğe sebep oldu.

TSİ 09:10 itibariyle dünya çapında 1 milyon 270 binden fazla corona virüsü vakası açıklanırken, corona virüsüne bağlı ölüm sayısı da 69 bini geçti. Corona virüsü vaka sayısına göre en çok corona virüsü hastasının olduğu ülke 336 bin 830 vaka ile ABD olurken, bu ülkeyi sırasıyla 131 bin 646 vaka ile İspanya ve 128 bin 948 vaka ile İtalya takip ediyor.

Güncel ve resmi verilere göre dünya çapında corona virüsüne bağlı ölüm sayısının en çok olduğu ülke ise İtalya… 15.887 ölümün yaşandığı İtalya, sadece Avrupa kıtasında değil, dünyada da corona virüsünden en çok etkilenen ülke konumunda. İtalya’yı 12.641 ölüm ile İspanya ve 9618 ölüm ile ABD takip ediyor.

TÜRKİYE’DE SON DURUM: TOPLAM 574 ÖLÜM
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam saatlerinde Türkiye’deki güncel verilerini paylaştı… Yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde Türkiye’de 73 kişinin yaşamını yitirdiği ve ülke genelinde salgının başladığı günden beri toplam ölüm sayısının 574’e çıktığı belirtildi.


Türkiye 574 toplam ölüm ile dünyada corona virüsünden en çok ölümün gerçekleştiği 12’nci ülke konumunda. Güncel verilerin paylaşıldığı Worldometers’taki verilere göre Türkiye vaka sayısı bakımında dünya sıralamasında dokuzuncu ülke.Yapılan resmi açıklamada toplam vaka sayısında da 3 bin 135 kişide corona virüsü tespit edildiği belirtildi. Ülke genelinde toplam vaka sayısı 27 bin 69’a yükselirken salgının başladığı günden beri iyileşen toplam hasta sayısının da 1042 olduğu belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi