BES Manisa “Ufuk Doruk'la sendikal mücadeleye devam” dedi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Manisa Şubesi'nin 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Gerçekleşen Genel Kurul'a tek aday tek liste gidilerek mevcut Şube Başkanı Ufuk Doruk bir kez daha güven tazeledi. Yoksulluk, yolsuzluk ve işsizliğin her geçen gün daha da arttığını kaydeden Doruk, “Bunları görmezden gelen siyasi iktidar sahipleri baskı rejimine devam ediyor” dedi.

BES Manisa “Ufuk Doruk'la sendikal mücadeleye devam” dedi

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Manisa Şubesi'nin 9. Olağan Genel Kurulu sonrasında Ufuk Doruk güven tazeleyerek yeniden Şube Başkanlığı'na seçildi. Tek aday tek liste kongreye giderek Doruk'a güvenlerini beyan eden sendika yöneticileri ve üyeleri BES'in olduğu yerde “Sendikal ve emek, hak arama mücadelesi vardır” ifadesinde bulundular.

Gerçekleşen Kongrede sendika üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan BES Manisa Şube Başkanı Ufuk Doruk, “Yoksulluk, yolsuzluk ve işsizlik her geçen gün daha da artarken siyasi iktidar tabloyu toz pembe göstermeye, hiç bir gerçeğe dayanmayan istatistik raporlarıyla gerçeği örtmeye devam ediyor. Yoksulluk, yolsuzluk ve kölelik düzenine itirazları ise engellemek için baskı ve tehditlarıne devam eden iktidar sahipleri en son görülen Gezi Davası'nda dahi demokrasi, özgürlük, eşitlik ve insanca yaşanacak bir ülke isteyen aydınları yargıladılar ama asıl yargılanması gerekenler bu aydınlar değil gezi olayları sürecinde Berkin Elvan'ı, Ali İsmail Korkmaz'ı katledenlerdir. Binlerce insanın yaralanmasına neden olan insanlık dışı saldırıları gerçekleştirenler, bu yaşananların emirlerini verenlerdir. KESK ve BES üyeleri olarak bizler ülkemizin zor süreçten geçtiği bu günlerde doğruları sarsılmaz bir şekilde savunduk ve savunmaya devam ediyoruz. Her türlü darbeye karşı olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bu darbelerden en çok yara alanlar yine bizleriz. Sendikamız tüm emekçilerin hak ve çıkarları doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam etmekte ve daha fazla hak, daha fazla adalet anlayışını sonuna kadar savunmaya devam edecektir” dedi.

BES MANİSA ŞUBESİ YENİ YÖNETİMİ;

Ufuk Doruk (Şube Başkanı / Vergi Dairesi)

Serhat Öztürk (SGK)

Ozan Şevik (Vergi Dairesi)

Erhan Elmaoğulları (Vergi Dairesi)

Deniz Alkan (Vergi Dairesi)

Sinan Derviş (Vergi Dairesi)

Ahmet Meşeli (İŞKUR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın