Başkan Özen, “Kirli emellerinizi kitapları alet etmeyin!”

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen kamuoyunda büyük tepki uyandıran Zümrüt Apartmanı isimli kitaba ve yazarına tepki gösterdi. Yazarlığın hiç bir zaman hafife alınamayacak kutsal ve önemli bir fikir ve ifade sanatı olduğunu ifade eden Özen, “Evet! "Demokrasi" diyoruz,"fikir, düşünce ve ifade hürriyeti vazgeçilmezimiz" diyoruz ama bir tarafta minnacık masum çocuklarımız gözü dönmüş sapık mahluklar tarafından cinsel istismara uğrarken, 1,5 yaşındaki ecrin bebek vahşice öldürülürken tüm pisliklerini yazdığı kitaba aktaran şeref ve haysiyet yoksunu birinin kitabını basmakta, yayınlamakta, satmakta bir suçtur ve hiç bir gerekçe bu insanlık ayıbını, pisliği ortadan kaldıramaz, örtbas ettiremez” dedi.

 Başkan Özen, “Kirli emellerinizi kitapları alet etmeyin!”

Abdullah Şevki'nin yazdığı Zümrüt Apartmanı'ndaki pedofili içeren satırlara bir tepkide Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen'den geldi. Kitaptaki pedofili içeren satırlara tepki gösteren Özen, “ Evet! "Demokrasi" diyoruz,"fikir, düşünce ve ifade hürriyeti vazgeçilmezimiz" diyoruz ama bir tarafta minnacık masum çocuklarımız gözü dönmüş sapık mahluklar tarafından cinsel istismara uğrarken, 1,5 yaşındaki ecrin bebek vahşice öldürülürken tüm pisliklerini yazdığı kitaba aktaran bir şeref ve haysiyet yoksunu birinin kitabını basmakta, yayınlamakta, satmakta bir suçtur ve hiç bir gerekçe bu insanlık ayıbını, pisliği ortadan kaldıramaz, örtbas ettiremez” dedi. Kitabın 2013 yılında basıldığını ve bu zamana kadar sözde yazar Abdullah Şevki'nin ister kitapları, ister yazdıklarından dolayı ödül aldığını kaydeden Özen, “Zümrüt Apartmanı isimli sözde kitabın 2013 yılında basıldığını ve yazarın kitaptan dolayı ödüller aldığını öğrenince adeta şok oldum. Tam da burada konunun muhataplarına sormak istiyorum. Eyyy yetkililer! Siz o kitaba ödül vermeden önce kitabı okudunuz mu? Şayet okumamışsanız neye göre değerlendirme yapıp o ödülleri verdiniz. Veyahut yazara ahbap çavuş ilişkileri neticesinde o ödülleri vermişseniz o zaman sizinde mi bastırılmış bazı duygularınız var?” diye sordu.

Yapılan şikayetin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla, Kültür Bakanlığı tarafından kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatılmasının umut verici olduğunu ancak aynı derece geç kalınmış bir hamle olduğunu da ifade eden Özen, sırf yazdıkları ve düşüncelerinden dolayı cezaevlerinde Gazetecilerle, Yazarların mapus hayatına devam ettiğini kaydederek sözlerine şöyle devam etti, “Ülkemizin bakasını savunurken, bölünmez bütünlüğünden yana tavrını ve düşüncesini ortaya koyarken sadece farklı görüş ve düşüncelere sahip olmasından dolayı hiçbir Aydın, Gazeteci ve Yazarın cezalandırılmamasından ve özgürlüklerine kavuşmasından da yanayız. Gözü dönmüş, yazdıklarının ucunun nereye dokunacağını hesap etmeden pis işlerini kaleme alan ve bunu kamuoyunu sunanlar yazarlığı asla kirli emellerine alet edemeyeceklerdir. Konuyla ilgili olarak gerekli soruşturma ve takibatın yapılarak muhataplarının en ağır şekilde cezalandırılması ve içeriği ne olursa olsun basılan tüm kitapların gerekli Bakanlıklara bağlı Müdürlükler tarafından incelenerek kamuoyuna ve kitapseverlere ulaştırılması en büyük temennimizdir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret