Basın Mensupları Corona'ya karşı siperlik maskeyle korunacak

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen Dünya'yı tehdit eden Koronavirüs'le mücadele kapsamında Gazetecilere koruma amaçlı siperlik maske dağıttıklarını belirtti.

Basın Mensupları Corona'ya karşı siperlik maskeyle korunacak

Tüm Dünya'yı tehdit eden Koronavirüs'le mücadele kapsamında alınan tedbirlere Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Manisa İl Temsilciliği ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği'nden destek geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan KGK Manisa İl Temsilcisi ve DGYD Başkanı Hakan Özen, “Yönetim Kurulumuzla whapsapp üzerinden kurduğumuz grupta Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda basın mensubu arkadaşlarımız için ne yapabiliriz, bu dönemde kendilerine nasıl katkı sağlayabiliriz düşüncesini taşırken 24. Dönem Manisa Milletvekilimiz ve Derneğimizin Onur Kurulu Başkan Vekili Sayın Muzaffer Yurttaş beyin, “Siperlik dağıtabiliriz” önerisiyle yola çıktık ve siperliklerin kısa sürede elimize geçmesinin ardından dağıtımına başladık. Bu vesileyle Sayın Milletvekilimiz ve Onur Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Muzaffer Yurttaş'a, siperliklerin elimize geçmesini sağlayan üreten yetkililere teşekkür ediyorum. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günü. O nedenle Gazeteci meslektaşlarımıza böyle bir destek sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Siperliklerin aynı zamanda Turgutlu Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına da ulaştırılmış olması yapılan desteği daha da anlamlı kıldı” diye konuştu.

SİPERLİKLER SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DA DAĞITILDI

24. Dönem Manisa Milletvekili, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Onur Kurulu Başkan Vekili Dr. Muzaffer Yurttaş ise konuşmasında Düzce Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 3D yazıcıları bir araya getirerek siperlik ürettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü, “Konuyla ilgili Düzce Milli Eğitimdeki İdareci arkadaşlarımızla görüşerek siperliklerin Manisalı Gazetecilere ve Turgutlu Devlet Hastanesi personeline ulaşmasını sağladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İrtibata geçtiğimiz, Manisalı gazetecilere ve Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kargo ile gönderilmesine vesile olan Düzce’de öğretmen olarak görev yapan arkadaşımız Haşim Yılmaz ve milli eğitimde görev alan arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu iller arası dayanışma ve kardeşliğin de bir göstergesi oldu. Cansiperane görev yapan sağlıkçılara ve basın mensuplarına destek ve yardımcı olmayı bir görev biliyor, sağlıklı günlerde kullanmalarını diliyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın