Başımız sağolsun! Gazeteci Akif Çelik'i kaybettik

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) üyesi, Malatya basınının emektarı, televizyon programları ve yazılı medyada Malatya’nın sevilen yüzü olan Akif Çelik (48) yaşamını kaybetti.

Başımız sağolsun! Gazeteci Akif Çelik'i kaybettik
ki ay önce koronavirüse yakalanan ve sonrasında uzun bir tedavi süreciyle koronavirüsü atlatan fakat virüsün bazı organlarına zarar vermesiyle tedavisi devam eden, son olarak da geçirdiği beyin kanamasıyla birlikte acilen ameliyata alınan Akif Çelik tüm çabalara rağmen yaşama tutunamayarak hayata veda etti. Çelik’in cenazesi Malatya şehir mezarlığında düzenlenen pandemi önlemli sade töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Av. Fatih Kerimoğlu KGK Malatya il Temsilcisi Kemal Deniz, gazeteci arkadaşları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yakınları katıldı.
Akif Çelik Kimdir?
Akif Çelik , Uzun yıllardır Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Malatya Şube Başkanlık görevini üstlendi. Malatya Objektif dergisiyle Malatya basınına önemli katkılar sundu. Uzun yıllar boyunca Malatya’nın yerel televizyon kanallarında spor programcılığı yaptı. Yeşilyurt Belediyesinin kurduğu Yeşilyurt Belediye TV’de spor sunuculuğu ve yorumculuğuna devam etti. Son olarak Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde görev yapmaktaydı. Çelik ayrıca Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) üyesiydi. Çelik, evli ve 3 çocuk babasıydı.
DİM: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in Akif Çelik'in vefatı sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Acımız çok büyük. Çok sevdiğimiz bir yol arkadaşımızı kaybettik. Konseyimizin kuruluşundan önce ve sonra bizimle yol yürüyen ve asla zikzak yapmayan çok karakterli bir arkadaşımızdı. Her yönüyle örnek bir gazeteci, emsalsiz bir dost ve iyi bir aile babasıydı. Hastalığı sürecinde de sık sık görüştük. Kovidi yenmişti ama başka komplikasyonlar gelişti. Son olarak geçirdiği beyin kanamasını zayıf düşen vücudu tolere edemedi. Maalesef genç yaşta kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. O’nun ailesi bize emanettir. Hatırasını da daima yaşatacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”
ÖZEN; GÜZEL BİR İNSANI VE CAN DOSTUMU KAYBETTİK
Gazeteci Akif Çelik'in vefatının sadece basın camiasını ve ailesini değil kendisini tanıyan herkesi derinden üzdüğünü kaydeden Ulusal Ajans İmtiyaz Sahibi, Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, "Malatyalı dostum, Küresel Gazeteciler Konseyi Üyesi, Anadolu Spor Medyası ve Yazarları Derneği Genel Başkanı Gazeteci dostum Akif Çelik'i kaybetmenin acısını yaşıyorum. Ailesine basın camiamıza ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah'tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun..." ifadesinde bulundu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın