2019'a girilirken DGYD'den tam demokrasi vurgusu

Yeni yıl nedeniyle açıklamada bulunan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen insanların birbirini farklılıklarından dolayı ötekileştirmediği, kamplaşmanın olmadığı, hoşgörü, huzur ve saygının hakim olduğu yeni bir yıla girme özleminde olunduğunu kaydetti.

2019'a girilirken DGYD'den tam demokrasi vurgusu

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı. Özen mesajında, “Türkiye’de ve tüm Dünya’da yaşanan acı ve üzücü olayların geride kalması dileğiyle başta basın mensupları olmak üzere tüm insanlığın 2019 yılını en içten dileklerimizle kutluyorum” dedi.

“Ümit ediyorum ki 2019 yılı ayrışmaların, kamplaşmaların son bulduğu barış ve kardeşliğin ise hakim olduğu bir yıl olur. Gerek içeride beslenen hain örgütler, gerekse bunları besleyen dış mihraklar, ülkemizi bölüp parçalamak niyetinde olanlara karşı ve terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam etmesinde Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz” dedi.

Günün birlik ve beraberlik günü olduğuna dikkat çeken Özen, “Dünyada çok enteresan gelişmeler yaşanıyor ve bunları ibretle izliyoruz. Bu açıdan baktığımızda birbirimizle daha iyi kenetlenerek bunu dünyadaki bütün dost ve düşmanlarımıza göstermeliyiz. Elbette bunun yolu da birbirimizi daha iyi anlamaktan, hoşgörüden ve saygıdan geçiyor” diye konuştu.

Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynamak isteyen dış egemen emperyalist güçlere ve onların işbirlikçilerine hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın hukuk çerçevesinde en ağır cezanın verilmesinden yana olduklarını kaydeden Özen, “Ancak ülkemizin bakasını savunurken, bölünmez bütünlüğünden yana tavrını ve düşüncesini ortaya koyarken sadece farklı görüş ve düşüncelere sahip olmasından dolayı da hiçbir Aydın’ın Gazeteci, Sanatçı ve Akademisyenin de cezalandırılmamasından ve özgürlüklerine kavuşmasından da yanayız. Sadece farklı düşünüyor diye Gazeteciye, Yazara, aydına ya da herhangi birine hain damgasını yapıştırmak ne demokrasi ne de insan haklarıyla bağdaşmamaktadır. Bu konuda yargı süreci devam eden ve hain terör örgütüne hiçbir şekilde kalemşörlük etmemiş Gazeteci ve Yazarların da serbest bırakıldığı, basının önündeki tüm engellerin kalktığı, düşüncelerin özgürce ifade edilebildiği, hukukun üstünlüğünün, barışın ve kardeşliğin hakim olduğu, demokrasi ve laikliği aşındıran uygulamaların son verilmesi temennisiyle 2019 yılının öncelikle barış, huzur, sağlık, mutluluk, tam demokrasi ve gerçek adalet anlayışını getirmesini diliyorum” ifadesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret