Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü

Azerbaycan'dan yapılan açıklamada Ermenistan'a ait 2 tane Su-25 tipi savaş uçağının dağa çakılarak düştüğü bildirildi. Ayrıca Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçleri Karabağ’daki temas hattı üstünde ablukaya aldıklarını açıkladı.

Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü

Azerbaycan, Ermenistan'a ait iki adet SU-25 savaş uçağının düştüğünü duyurdu.

Açıklamayı Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in danışmanı Hikmet Hacıyev yaptı. Hacıyev, "Ermenistan jetleri dağlık alana düştü, patlama gerçekleşti ve yok oldu. Düşen uçaklar Ermenistan komuta kademesi tarafından kendi halkından gizlendi." dedi.

AZERBAYCAN ORDUSU ERMENİ GÜÇLERİNİ TEMAS HATTINDA ABLUKAYA ALDI

Diğer yandan, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'a götürdüğü S-300 füze savunma sistemlerinden biri, Azerbaycan ordusu tarafından imha edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçlerini Karabağ’daki temas hattı üstünde ablukaya aldıklarını açıkladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın basın ofisinden RİA Novosti’ye yapılan açıklamada, “Çevresi sarılan Ermeni güçlerini top ateşi ile yok etme ve cephenin Akdere-Terter kısmındaki alanları temizleme operasyonu yürütülmektedir” denildi.

Ovannisyan şu açıklamayı yaptı: “Azerbaycan kuvvetleri bu sabah Karabağ’ın kuzeyinde geniş çaplı saldırı operasyonları başlattı, çatışmalar devam ediyor. Karşı taraf uçak bombaları, havan topları ve füzeler ile ateş açıyor. Uzun mevzili silahlar ve insansız hava araçları da kullanılmakta dedi.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEVLİD-İ NEBİ KUTLANIYOR
MEVLİD-İ NEBİ KUTLANIYOR
İhtiyaç kredisi faizi yüzde 20'ye dayandı
İhtiyaç kredisi faizi yüzde 20'ye dayandı