Vali Güvençer'den Kırkağaç'ta muhtarlar toplantısı

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer 16. Muhtarlar Toplantısını Kırkağaç ilçesinde yaparak Kırkağaç mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi.

Vali Güvençer'den Kırkağaç'ta muhtarlar toplantısı

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kırkağaç Belediyesi Toplantı Salonunda Kırkağaçlı muhtarlarla buluştu. 16.sı düzenlenen muhtarlar toplantısında Vali Güvençer muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Toplantıda konuşan Vali Güvençer, “Artık devlet katkılarıyla vatandaş arasında aşılması zor engellerin çok büyük bölümü ortadan kaldırılıyor. Gerçek anlamda hem tasada, hem kıvançta kader birliği yapmış, sorumluluğu üstlenmiş insanlarız. Şimdi hitap ettiğim topluluk bir muhtarlar topluluğu. Sizler bu manada son derece istisnai pozisyondasınız. Bizler mülki idare amirleri olarak hep muhtarlarımıza çalışma arkadaşları olarak baktık. Sizler her ne kadar seçilmiş kimliklerinizle, seçildiğiniz mahallelerle, bir taraftan seçmeninizin temsilcisi, sesi, sözü ve hizmetkârıyken öte yandan da kanunların sizlere verdiği çok özel yetki ve sorumluluklarla görev yaptığınız mahallelerde tam anlamıyla birer kamu görevlisi, kamu hizmetkarı, kamu otoritesisiniz. Biz sizleri selamlarken bir yandan kamu gücünüzü öte yandan vatandaşın temsilcisi olma sıfatınızı da birlikte selamlamış oluyoruz. Elbette sorunlarımız var, meselelerimiz var, hedeflerimiz var. Bu hedefe giden yollarımız var. Bu hedefe giderken ister istemez bir takım engeller var. Hele hele söz konusu olan Türkiye, Türk Milleti, Anadolu olunca hedefe giden yoldaki maniaların cesameti bazen gerçekten ürkütücü olabiliyor. Ama bütün bu manialara rağmen bizler milletimizden aldığımız ortak güçle bir yerlere varmanın gayreti içerisindeyiz. Zaman zaman hayal kırıklıklarımız, üzüntülerimiz olabiliyor. Ama hem hayata, olaylara sorunlara sadece talepkâr ve şikayetçi bakmak insanın gerçekten moral motivasyonunu ve gücünü yiyip bitiriyor. Sorunları elbette görmezden gelmeyeceğiz, ama elbette gözümüzde çok fazla büyütmeyeceğiz. Artık herkes çok iyi biliyor ki artık Türkiye’de, Manisa’da, Kırkağaç’ta 20 yıl öncesinin problemleriyle boğuşmuyoruz. İnsanlarımızın en hayati, en acil sorunlarını çözmekte bile kamu yatırım imkanlarının kısıtlılığı, darlığı sebebiyle çok ciddi zorluklar çekip, insanlarımıza karşı çok büyük mahcubiyetler yaşıyorduk. Bugün her biriniz mahallelerde Valilikten, Kaymakamlıktan gelen davet üzere hep beraber buluştuk. Artık düğüm haline gelmiş, yıllardır çözülememiş bir sorunu, krizi, bir tabii afeti çözmek için değil bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine Kırkağaç için hep birlikte daha iyisini nasıl yapabilirizin arayışı içerisinde olmaktayız” dedi.
Toplantıya Vali Güvençer'in yanı sıra Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Ali Rıza Duman, İl Mahalli İdareler Müdürü Polat Yılmaz, Kırkağaç Muhtarlar Derneği Başkanı Erdem Ekin, İl ve İlçe daire müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi