Üniversite yolunda yağmursuyu sorun olmayacak

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye kampüs yolunda yağmursuyu hattı döşeme çalışmasına devam ediyor. Ekiplerin bin 200 metrelik hattın yarısını tamamladığı öğrenildi.

Üniversite yolunda yağmursuyu sorun olmayacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerinde olası su taşkını sorunlarını ortadan kaldırmaya devam ediyor. MASKİ, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede başlattığı altyapı çalışmasında yarıya ulaştı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen çalışma kapsamında, kampüs girişinde yer alan caddede bin 200 metrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışmasında sona doğru ilerliyor. Çalışma tamamlandığında yerleşkenin eğimli yapısı nedeniyle cadde üzerinde birikme yaparak araç ve yaya trafiğini aksatan su birikintileri ortadan kalkacak.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde yağışlı havalardaki su baskınlarını ortadan kaldırmak için yağmursuyu hattı imalatlarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Aslay, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak imalatlarını gerçekleştirdiğimiz yağmursuyu hatları sayesinde yağışlı havalarda vatandaşlarımız sıkıntı çekmeyecek. Yunusemre ilçemizin Muradiye Mahallesi’nde yer alan Celal Bayar Üniversitemizin yerleşkesine ve Yuntdağı bölgesindeki mahallelerimize giden caddede yağmursuyu hattı imalatımız sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Yapılan altyapı ile cadde üzerinde su birikintileri yaşanmayacak ve vatandaşlarımız güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilecekler” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı