Şehzadeler Park’ta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Şehzadeler Belediyesince 17 dönümlük Sümerbank arazisi üzerinde yapılan Şehzadeler Park projesi tüm hızıyla devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı projede sanat yapı çalışmaları da başladı.

Şehzadeler Park’ta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Şehzadeler Belediyesi tarafından 17 dönümlük Sümerbank arazisinde yapımına başlanan Şehzadeler Park projesinde sanatsal üst yapı çalışmaları başladı.
Park içerisinde yapılacak Diaromik Mesir Müzesi çalışmalarının başladığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “İlçemize artı bir değer katacak olan Şehzadeler Park projemizin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sanatsal üst yapı çalışmalarına başladık. Bu bağlamda 571 metrekarelik biyolojik göletimizin yapım çalışmalarına başlandı. Toplamda 580 metrekare alana sahip olacak kafeterya binasının kaba inşaat çalışmaları bitme aşamasına geldi. Bunun yanı sıra Manisalı hemşerilerimizin, başka şehirlerden ve yurt dışından gelen misafirlerimizin yılın 12 ayı Mesir saçım töreninin birebir yaşayabilecekleri Diaromik Mesir Müzemizin çalışmaları başlamış durumda. Kısa bir süre içerisinde bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte içerisinin dizayn çalışmalarına başlayacağız. Şuan itibarı ile İstanbul’daki Minia Türk projesini yapan profesyonel ekip içerisinde Manisa’nın ve Türkiye’nin çeşitli tarihi eserlerinin yer alacağı 32 adet tarihi eserin maketlerinin yapım çalışmalarına başlamış durumda onlar da tamamlandığında Şehzadeler Park içerisinde vatandaşlarımızın adeta bir tarih turu atabileceği Minia Şehzadeler projemizi de hayata geçireceğiz. Şehzadeler Park projemizin yapım çalışmaları ve 13 adet 3 boyutlu Şehzade figürlerinin çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Masal Parkımızın içerisinde yer alacak olan Pamuk Prenses, Nasreddin Hoca, Hacivat - Karagöz, Keloğlan, Şirinler, Manisa Tarzan’ı, gibi 25 adet masal kahramanının olacağı konseptin yapılabilmesi için ihale sürecimiz devam ediyor. Şehzadeler Park projemiz tamamlandığında Manisa’ya artı bir değer katacak, halkımızın rahatlıkla ve severek vakit geçirebileceği güzel bir projeyi daha halkımıza kazandırmış olacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczane tabelalarına 'medikal' yasağı
Eczane tabelalarına 'medikal' yasağı
Çocuk tacizi konusunda önemli karar !
Çocuk tacizi konusunda önemli karar !