Muradiye Kampüs Yolu’nda çalışmalar devam ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede ikinci etap yağmursuyu hattı döşeme çalışmasına başladı.

Muradiye Kampüs Yolu’nda çalışmalar devam ediyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağmursuyu hatları ile taşkın sıkıntılarına son veriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından Yunusemre ilçesinde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’ne giden caddede ilk etapta hayata geçirilen bin 200 metrelik yağmursuyu hattı çalışması tamamlandı. Yağmursuyu hattı sayesinde yerleşkeye giden yolun eğimli yapısı nedeniyle yağmur suyunun cadde üzerinde birikerek araç ve yaya trafiğini aksatmasının önüne geçildi. Projenin ikinci etap çalışmasına başlayan MASKİ ekipleri, bin 400 metre daha yağmursuyu hattı döşeyecek. Hat döşeme çalışması ile başta kampüste öğrenim gören öğrenciler olmak üzere vatandaşların da yağışlı havalarda sıkıntı yaşamasının önüne geçilecek.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde yağışlı havalardaki su baskınlarını ortadan kaldırmak için yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak imalatlarını gerçekleştirdiğimiz yağmursuyu hatları sayesinde yağışlı havalarda vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasının önüne geçiyoruz. Yunusemre ilçemizin Muradiye Mahallesi’nde yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitemizin Muradiye yerleşkesine giden caddede birinci etap yağmursuyu hattı döşeme çalışmamızı tamamlamamızın ardından ikinci etap işimize başladık. Öncelikle öğrencilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın büyük bir sıkıntısına daha son veriyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Yaş üzüm fiyatları üreticinin yüzünü güldürdü
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz
Manisa'da bayramda 'kırmızı' otobüsler ücretsiz