Manisalılar sıfır işgaliyeden memnun

Manisa Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların talepleri doğrultusunda sorumluluk sahasında bulunan ve ana arter olan 5 caddede başlattığı ‘Sıfır İşgal Uygulaması’na 1 Ocak itibariyle başlandı.

Manisalılar sıfır işgaliyeden memnun

Esnafların alınan karara saygıyla uyduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Manisa esnafına teşekkür etti. Kaldırımlarda artık daha rahat yürüyebilen Manisalılar da uygulamadan oldukça memnun. 
Manisa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçen İzmir Caddesi (Karaköy-Dış Mahalle), Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Seyfettin Bey Caddesi, 8 Eylül Caddesi (Doğu Caddesi) ve Cumhuriyet Caddesi’nde ‘Sıfır İşgal Uygulaması’ başladı. Uygulamanın başlatılmasından önce sahada bilgilendirmeler yapan Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, vatandaşları oldukça memnun eden uygulamayla ilgili denetimleri sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamaya başladıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Ben özellikle esnafımıza teşekkür etmek istiyorum. Büyükşehir Belediyemizin aldığı bu karara esnafımız gerçekten saygıyla uyuyor. Esnafımız bu ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ekiplerimiz hala sahada, çalışmalarımız sürüyor. Her caddede ekiplerimiz görev başında. Bu konuda ayrıca bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bu işin hafta sonu, gecesi, gündüzü yok. Esnafımızın dükkanı açık olduğu sürece ‘Sıfır İşgal Uygulaması’ devam edecek. Vatandaşlardan aldığımız tepkiler de çok iyi. Halkımız gayet memnun. Memnun olan esnaflarımız da memnuniyetlerini bize iletiyorlar” dedi.

İbrahim Gökçen Bulvarı’nda da uygulama başlayacak
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çarşıya disiplin geleceğini dile getiren Daire Başkanı Aydoğan İra, “Biz hiç kimseye yasaklama, dayatma anlamında bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Öyle bir durum kesinlikle yok. Cengiz başkanımızın talimatıyla çarşıya bir disiplin gelecek. Yaya, yaya yolunda rahat rahat yürüyecek. Esnaf da dükkanında rahat rahat müşterisini ağırlayacak. Bizim amacımız bu. 5 caddede bu uygulama şu an devam ediyor. Ayrıca ‘Sıfır İşgal Uygulaması’na yeni bir cadde daha ekleniyor. Esnaflarımıza bilgilendirmelerimizi bir süredir yapıyoruz. Vatandaşlarımıza da bilgilendirmemizi yapalım. Pazartesi günü itibariyle İbrahim Gökçen Bulvarı’nda da ‘Sıfır İşgal Uygulaması’ başlayacak” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi