Manisa'da Şemsiyeli Sokak yenilendi

Şehzadeler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şemsiyeli Sokakta bahar aylarının gelmesiyle birlikte şemsiyelerde yenilenirken, vatandaşlar renkli şemsiyelerin altında fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

Manisa'da Şemsiyeli Sokak yenilendi

Şehzadeler Belediyesi’nin 2016 yılının Eylül ayında hayata geçirdiği Tarihi Kapalı Çarşı Şemsiyeli Sokak, bahar aylarının gelmesiyle birlikte yeniden şemsiyeler takılarak renklendi. Kış aylarında yıpranan şemsiyelerin toplandığı sokağa havaların güzelleşmesiyle birlikte birçok farklı renkte şemsiye asıldı. Şemsiyeli Sokak esnaflarından Erman Akyüz, sokağa asılan şemsiyelerin Şehzadeler Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul’dan alındığını belirterek, “2016 yılının eylül ayında yapılmıştı. Eylül ayında şemsiyeler takıldı. Güzel bir şenlik oldu. Sokak canlandı, iyi bir durumdaydı. 2017 yılının yaz aylarının başına kadar şemsiyeler durdu. Şemsiyeler yaz aylarına kadar yıprandı. Kış mevsiminin gelmesiyle şemsiyeler söküldü. Şimdi yaz aylarının gelmesi ve Mesir şenliklerinin yaklaşmasıyla birlikte Şehzadeler Belediyesi tekrardan sokağa bir ışıklandırmayla şemsiyeler yaptı” diye konuştu. 
Projenin sokağa canlılık kattığını ifade eden Akyüz, “Güzel bir proje. Sokağımıza, çarşımıza canlılık kattı. Hareketlilik başlattı. Esnaf için de güzel bir şey. Buradaki esnafın işlerinin hareketlenmesinde de etken oluyor. Şehzadeler Belediyesi Park ve Bahçe ekipleri geldi ve ağaçlarda düzenleme yaptı. Cumartesi günleri sokağımızda Hünerli Eller sergisi kuruluyor. Evlerinde bir şeyler yapan kadınlar burada satış yaparak emeğini bir şekilde paraya dönüştürüyor. Belediyeden daha farklı düşünceler ve projeler bekliyoruz. Elimizden geldiği kadar biz de onlara düşüncelerimizi yansıtıyoruz, onlar bize yardımcı oluyor sağ olsunlar” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor