Köprübaşı'nda 17 içme suyu deposu yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı’na daha sağlıklı içme suyu sağlamak amacıyla başladığı çalışmalarda 48 adet içme suyu deposunun 17’sini yeniledi. Çalışmalar sonrasında Köprübaşı’ndaki tüm depoların bakım onarım ve revizyonları tamamlanmış olacak. Ayrıca ekipler Gördes ilçesinde de bazı mahallelerde yeni sondaj çalışması başlattı.

Köprübaşı'nda 17 içme suyu deposu yenilendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde tüketilen içme suyunun daha sağlıklı olması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Köprübaşı ilçesinde bulunan bütün içme suyu depolarını yenileyerek daha sağlıklı su temin etme yolunda 17 deponun bakım onarım ve revizyon çalışmalarını gerçekleştirdi. İlçe genelinde 48 adet su deposu ile 40 adet terfi merkezi Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalarla yenilenerek vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu temin edilecek. Alanyolu Mahalle Muhtarı Mehmet Aksoy, “Önceki yıllarda içme suyu depomuzun bakımını kendi imkanlarımızla yapmıştık. Şimdi MASKİ tarafından yapılan çok daha güzel ve sağlıklı oldu. İl Özel İdaresi döneminde eksikliklerimiz çoktu. Biri giderilse, diğeri kalıyordu. Şimdi ne talebimiz olduysa bütün işlerimiz yapılıyor. Depomuz ve altyapımız yenilendi, parke taşlarımız döşendi. A’dan Z’ye tam teşekküllü hale geldi. Çalışmaların hepsinden çok memnunuz" dedi. 

Gördes merkeze yeni sondaj
MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes ilçe merkezinde bulunan mahallelere yeterli içme suyunu temin etmek amacıyla ilçede yeni bir sondaj çalışması başlattı. Merkezde bulunan mahallelere yeterli içme suyunu sağlamak amacıyla açılan sondajın kuyu delgi çalışmaları devam ediyor. Sondajın inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından deneme motopompunun montajı yapılacak. Sonrasında ise sondajdan elde edilen suyun içilebilir niteliğinin test edilmesi için su numunesi alınarak laboratuvar ortamında incelenmek üzere analize gönderilecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Gördes Koordinatörü Alp Safa Gökkaya, MASKİ ilçe şefi Türker Kesici ile birlikte ilçede devam eden sondaj çalışmalarını yakından takip etti. Çalışmalar esnasında ekiplerin başında bulunan Gökkaya ve Kesici, sondaj açılan bölgede incelemelerde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehzadeler’in ücretsiz İngilizce kursu kayıtları başladı
Şehzadeler’in ücretsiz İngilizce kursu kayıtları başladı
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya