Köprübaşı tarımda Dünya markası oldu

Köprübaşı Çilek’ten sonra cevizle de Dünya’ya açıldı Çilek’te dünya markası olan Köprübaşı alternatif meyvecilikten sonra ceviz üretimiyle ve ihracatıyla da adından başarıyla söz ettiriyor. Bu doğrultuda ceviz, zeytin, badem ve alternatif meyve yetiştirerek yurtiçi ve özellikle Türk Dünyası ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye açılan Argun Tarım sahibi Halil Argun 65 Bin ceviz ağacından mahsul edilen üç tır cevizin Türk Dünyası ülkelerine ihraç edildiğini belirtti.

Köprübaşı tarımda Dünya markası oldu

Mayıs ayında mahsul veren ağaçlardan 26 tır cevizin yine Köprübaşı ilçesinden Türk Dünyası başta olmak üzere yurtdışı ülkelerine ihraç edileceğini kaydeden Argun Tarım sahibi Halil Argun, “Bu cevizlerde toplamda 130 Bin ceviz ağacından toplanan mahsuller. Bunlar yine Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan gibi Türk Dünyası ülkeleri başta olmak üzere diğer Dünya ülkelerine de ihraç edilecek. Argun tarım olarak ceviz, badem ve zeytinin tescilli üretimini yapıyoruz. Köprübaşı ilçesine yatırım yapmanın kazancını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda biz yatırımcılara ve üreticilere her zaman desteğini gösteren Sayın Belediye Başkanımız Zafer Mergen’e ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi

Köprübaşı’nın elverişli ve zengin topraklarında fidan üretiminin devam ettiğini belirten Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen ise, “Argun tarım ve Köprübaşı’nda yatırım yapan firmalar ilçemize yatırım yapmanın avantajını yaşıyorlar. Diğer yatırımcıları da Köprübaşı ilçemize davet ediyor ve ‘hep birlikte Dünya’ya açılalım’ diyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa'ya zirai don uyarısı
Manisa'ya zirai don uyarısı
Pazarcılar modern pazaryerinde
Pazarcılar modern pazaryerinde