Kaymakamdan okul servis araçlarına sıkı denetim

Manisa’nın Selendi ilçesinde okul servis araçlarının denetimine katılan Kaymakam Erkut Pamuk, bu sezon bir olumsuzluk yaşamadıklarını belirterek amaçlarının hiçbir öğrencinin burnu bile kanamadan sağlıklı bir şekilde okullarına gidip gelmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Kaymakamdan okul servis araçlarına sıkı denetim

Manisa’nın Selendi ilçesinde okul servis araçlarının denetimi Kaymakam Erkut Pamuk’un katılımı ile gerçekleştirildi. Selendi İlçe Emniyet Amirliği Ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Zabıta ekipleri, İlçe Milli Eğitim ve okul müdürleri tarafından katılımıyla Demirci yolu bağlantılı çevre yolu bitiminde taşımalı sistemle öğrenci taşıyan servis araçlarında öğrencilerin huzur ve güvenliği için sıkı denetimden geçirildi.
Taşımalı eğitim sisteminde uygulanan tüm şartları gözden geçiren ekipler evrak eksikleri bulunan araç şoförlerini uyardı. 195 aracın denetlendiği uygulamada özellikle araçların sigortası, koltuk sigortaları, ehliyet, sürücülerin bilgileri, mesleki yeterlilik belgesi olup olmadığı, psikoteknik belgelerin olup olmadığı, koltuklardaki emniyet kemerleri, dur lambaları, kamera sistemleri, lastikler, yangın tüpü, zincir, takoz gibi benzeri araç ve gereçler denetlendi.
Uzun kuyrukların oluştuğu denetlemede araç sahiplerine ikaz ve uyarılarda bulunuldu. Kaymakam Erkut Pamuk yaptığı açıklamada, "Servis araçlarımızı denetimden geçiriyoruz. Bundan sonra da denetimlerimiz devam edecek. Amacımız; hiçbir öğrencimizin burnu bile kanamadan sağlıklı bir şekilde okullarına gidip gelmeleri. Onlar bizlere emanet. Bu sezon olumsuzluk yaşamadık inşallah bundan sonra da yaşamayız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı