Advert
Advert

Kaymakam önce tütün kırdı ardından iğneye dizdi

25 Eylül Pazartesi günü görevine başlayan Selendi Kaymakamı Ahmet Özdemir makamına bile oturmadan mahalle ziyaretlerine başladı. Tütün tarlasında çiftçilerle birlikte tütün kıran Kaymakam Özdemir daha sonra üreticilerle birlikte tütünü iğneye dizdi.

Kaymakam önce tütün kırdı ardından iğneye dizdi

Selendi Kaymakamlığı görevine başlayan Ahmet Özdemir ilçeyi yakından tanımak adına kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. Ziyaretler kapsamında ilçeye bağlı Yıldız Mahallesinde tütün tarlasına giren Kaymakam Özdemir vatandaşlar ile birlikte tütün kırdı. Kaymakam Ahmet Özdemir Zeynel ve Durdane İnel çiftinin tarlasında tütün kırarak üreticilerden de tam not aldı. Tütüncü aileden kısa süre tütünün dizilişini ile tarifini alan Kaymakam Özdemir ardından kırdığı tütünü iğneye dizdi. Neşeli ve renkli görüntülerin yaşandığı tütün tarlasında aile ile sohbet eden Ahmet Özdemir, "Rabbim tüm çiftçilerimize güç, kuvvet, bolluk, bereket versin. Çiftçimizin her zaman yanındayız. Bu şekilde ziyaretlerimiz değişik ürünlerin hasat zamanlarında da devam edecek. Tütün işi meşakkatli bir iş." dedi. 
Geçimlerini tütüncülükle sağlayan İnel ailesi de tütün tarlasında kendilerini ziyaret eden Kaymakam Özdemir'le tütün kırıp iğneye dizmelerinin şaşkınlığını yaşarken, ziyaretten oldukça memnun kaldıklarını belirtti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Kardeş millet, bağımsız devlet" vurgusu
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı