İyi Parti Kadınları Unutmadı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Manisa’da çeşitli etkinlikler düzenledi.

İyi Parti Kadınları Unutmadı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Manisa’da çeşitli etkinlikler düzenledi. Düzenlenen etkinlik kapsamında İYİ Parti yöneticileri Manisa Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları gezerek çalışan kadınlara karanfil dağıttı. Partililer Manisalı kadınlara toplam 5 bin adet karanfil dağıttı. 

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı ve parti üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen protokol programına katıldı. Yapılan saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından Fatih Sergi Salonu’na geçen partililer, kadınların yaptığı resimleri inceledi. Kadınlar Günü vesilesiyle emekçi kadınları da unutmayan İYİ Partililer, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalara ziyaret gerçekleştirerek buradaki kadınlara karanfil dağıttılar. 

“Kadın bir Genel Başkana sahip olmanın gururuyla…” 

Gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili konuşan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla partimiz olarak Manisa’da böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Bugünün önemine dikkat çekebilmek için tüm çalışan emekçi kadınlarımızı da unutmadık ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan emekçi kadınlarımıza ziyaret gerçekleştirerek beyaz karanfil dağıttık. Kadın bir genel başkana sahip olmanın gururuyla emekçi arkadaşlarımıza genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in mektubunu dağıttık. Kadınlarımıza bir nebzede olsa bugünün önemini ve değerini hissettirdik. Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”dedi. 

Fabrika ziyaretlerinin ardından esnaf dükkanların da çalışan kadınları da unutmayan partililer buradaki kadın personellere de karanfil dağıtmaya devam ettiler. 

“Çünkü İYİ Parti bir kadın hareketi olarak yola çıkmıştır” 

Ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda da karanfil dağıtımı yapan partililer günün anlam ve önemine yönelik bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Sağanak yağmurun etkili olduğu basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Güldane Dörtbudak; “Kadınlar, dünyanın her yerinde halen şiddete, baskıya ve ayrımcılığa uğramakta, sömürülmekte, karar alma mekanizmalarında ve siyasette istenilen düzeyde temsil edilmemektedirler. Elzem olan ve uzun yıllardır yapılmayan bu düzenlemelerin hayata geçirilmesi için İYİ Parti, kadınlarımızın ayrımcılığa uğramadan, toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde eşit bireyler olarak var olacakları bir gelecek için çalışmalarına devam etmektedir. Çünkü İYİ Parti bir kadın hareketi olarak yola çıkmıştır. Kadının karar alma mekanizmalarındaki ve siyasetteki öneminin bilincindeyiz. Bu sebeple Manisa’daki ilçe teşkilatlarında 5 kadın Başkana yer vererek, en çok kadın başkana sahip olan parti olma şerefine de sahibiz. Ve yine Kadına şiddet ve cinsel istismardan hüküm giymiş olan kişileri Parti üyeliğine kabul etmeyen tek parti İYİ Partidir.” dedi. 

“Çünkü biliyoruz ki, toplumların geleceğini belirleyen kadındır” 

Şehzadeler İlçe Başkanı Dörtbudak’ın yaptığı açıklamanın ardından söz alan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Filiz Tuğçe Ayrancı ise; “8 Mart, kadınların eşit işe, eşit ücret; günde 8 saat çalışma ve doğum izni talepleriyle 1857 yılında başlattıkları mücadelelerinde, hakları uğruna can verdiği gündür. Günümüzde 8 Martlar, kadın sorunlarına çözüm önerilerinin, kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi istemlerinin bir kez daha dile 

getirildiği gündür. Kadınların hak ve eşitlik mücadelesi yüzyıllardır devam ediyor olmasına rağmen, dünyada olduğu gibi ülkemizde de, 8 Martı yine kadınların şiddet görmediği, sömürülmediği, ekonomide ve eğitimde erkeklerle eşit konumlarda olduğu, karar alma mekanizmalarında yeterli sayıda temsil edildiği bir konumda kutlayamıyoruz. Ülkemizdeki kadınların eğitim, sağlık, hukuk, siyaset ve benzeri alanlardaki fırsat ve imkanlardan eşit düzeyde yararlanabilmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincinin yerleşmesi, çok temel ihtiyaç olan kadın sığınma evlerinin arttırılması, kadınların üzerinde kurulan tahakküm ve sömürünün sona ermesi için hükümete, yerel yönetimlere ve sivil toplum örgütlerine çok ciddi görevler düşmektedir. İYİ Parti olarak söz veriyoruz; iktidarımızın ilk 5 yılının sonunda 40 yaşın altında okur yazar olmayan kadın kalmayacaktır. 

Söz veriyoruz ki; kadın cinayetleri ve kadına şiddetle etkin mücadele ederek kadını sadece başarıları ile gündeme taşıyacağız. Çünkü biliyoruz ki, toplumların geleceğini belirleyen kadındır. Şiddetsiz, sömürüsüz, adil bir yaşam için mücadelemiz devam ederken, tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.” dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından İYİ Partililer daha sonra Manisa Kadın Kooperatifini ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı