DSİ’den Akpınar ve Ilıca tesislerine inceleme

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ile birlikte, Manisa’daki su kaynaklarının korunması amacıyla Akpınar ve Ilıca içme suyu tesislerinde incelemelerde bulundu.

DSİ’den Akpınar ve Ilıca tesislerine inceleme

DSİ tarafından yapılması planlanan çalışma kapsamında, Manisa merkeze su temini sağlayan Akpınar ve Ilıca içme suyu tesislerinde DSİ’ye ait bir gözlem sondajı açılarak, yeraltı sularının sürekli kontrolü sağlanacak. Su kaynaklarının muhafaza edilmesi amacıyla kuyuda meydana gelen her türlü değişim rutin olarak takip edilerek, su verimleri düzenli şekilde ölçümlenecek. Yapılması planlanan çalışmayla ilgili, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ve DSİ İzmir 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker tarafından Akpınar ve Ilıca içme suyu tesislerinde incelemeler gerçekleştirildi. Bölge Müdürü Eker ve beraberindeki teknik heyete, MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı şube müdürleri ve personeli de eşlik etti.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, “Manisamızın su kaynaklarının korunması adına DSİ tarafından yapılacak olan çalışmalar öncesinde, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Manisa merkeze içme suyu temini sağlayan tesislerimizde bir ön inceleme ve değerlendirme yaptık. Yeraltı sularının değişken yapısı ve bilinçsiz su tüketimini göz önüne aldığımızda, bu kaynaklarımızın muhafaza edilmesi gelecek nesillerin su sıkıntısı yaşamaması adına hayati bir önem taşıyor. Bu amaçla DSİ tarafından yapılacak olan çalışmaya her türlü desteği sunmaya daima hazırız. Manisamızın geleceğini korumak için tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı