Advert
Advert

Dibekdere taşkın derdinden kurtuldu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli’nin Dibekdere Mahallesi’nde dere taşkın sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı dere ıslah çalışmasını tamamladı. Ekipler ıslah çalışmasının ardından panel çit imalatına başladı.

Dibekdere taşkın derdinden kurtuldu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesindeki taşkın tehlikesi barındıran derelerde temizlik, ıslah ve korkuluk işlemlerine hız kesmeden devam ediyor. MASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen iş kapsamında, Ahmetli’nin Dibekdere Mahallesi’ndeki derede 395 metrelik ıslah çalışması gerçekleştirildi. Tamamlanan ıslahın ardından ekipler, 673 metre uzunluğunda panel çit tipi korkuluk çalışmasına başladı. Yağışlı havalarda rutubet ve taşkın sıkıntısı yaşayan mahallelinin önemli bir sorununun çözüme kavuşturulmasının yanı sıra, korkuluk çalışması sayesinde de vatandaşların can ve mal güvenliği de sağlanmış olacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli İlçe Koordinasyon İşleri Şube Müdürü Orçun Abalı, Mahalle Muhtarı Kemal Eser ile birlikte MASKİ ekiplerince devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Yapılan çalışmayla birlikte mahallelinin rahata kavuştuğunu söyleyen Dibekdere Mahalle Muhtarı Kemal Eser, “Yağışlı havalarda suların taşmasından dolayı etraftaki evlerde rutubet ve zarar meydana geliyordu. Bu durumu MASKİ Genel Müdürlüğü’ne bildirdik. Sağ olsunlar çalışmayı hemen başlattılar. Yapılan ıslah çalışması ile problemlerimizden kurtulacağız. Şimdi de güvenliğimiz için korkuluk çalışması yapılıyor. Dere üzerinden geçişlerimiz hem rahat hem de güvenli oldu. Mahallemize yapılan bu hizmetlerden çok memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Kardeş millet, bağımsız devlet" vurgusu
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı
Başkan Çelik'ten vatandaşlara aşure ikramı