Selçuk Özdağ’ın öncülüğünde bir kütüphane de Halıtlı’da açıldı

Okuyan Şehir Manisa Projesi kapsamında AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın Başkanlığını yaptığı Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi tarafından 96. Kütüphane Şehzadeler İlçesi Halıtlı Mahallesi İlkokulunda açıldı. Açılışa Özdağ’ın yanısıra Şehzadeler İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Şehzadeler Belediye Başkanvekili İsmail Önal, KYK İl Müdürü Kemal Koçkaya, AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar ve Halıtlı halkı katıldı.

Selçuk Özdağ’ın öncülüğünde bir kütüphane de Halıtlı’da açıldı

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi Halıtlı Mahallesinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından yaptırılan kütüphane açılışında konuşan AK Parti Manisa Milletvekili ve Derneğin Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu kütüphaneyi Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ARGE bölümüyle, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanlığı olarak birlikte kuruyoruz. Biz Manisa’nın çeşitli yerlerinde kütüphaneler açtık. Bu kütüphanelerden çocuklarımız faydalansınlar istedik ve de kurduğumuz kütüphanelerden çocuklarımız çok iyi şekilde faydalanıyorlar. Bu vesileyle Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize, Okul ve Kütüphane idarecileri ile çalışanlarına ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HER EVE GÜNDE EN AZ BİR GAZETE VE KİTAP GİRMELİ

Kuran’ı Kerim indirilirken gelen ilk emrin, “Oku” olduğunu kaydeden Özdağ, “Biz okuduk ve büyük medeniyetler, devletler kurduk. Bu büyük devlet ve medeniyetleri kurarken de elimizden hiç kitap eksik olmadı. Ama maalesef ilerleyen süreçte biz kitabı ihmal ederken batı dünyası elinden kitabı eksik etmedi ve bu yüzden bizi geçti. Bizim elimizdeki bilgisayarların, cep telefonlarının, tabletlerin doğru kullanılması lazım. Ama teknolojiyi maalesef yine gerektiği şekilde kullanamıyoruz. Bu yanlış kullanım bizlere ilerde kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle teknolojiden tabi ki faydalanacağız, kullanacağız ama bize gerektiği kadar kullanacağız. Televizyon tabi ki izleyeceğiz ama gerektiği kadar izleyeceğiz, yararlanacağız. Birbirimizle sohbete, iletişime daha fazla zaman ayıracağız. Her eve mutlaka günde en az bir tane gazete girsin, kitaplar girsin. Çocuklar başta olmak üzere okuma alışkanlığını edinmeliyiz. O yüzden biz bu kütüphaneleri açıyoruz” dedi.

FARKLILIKLARIMIZI ZENGİNLİK KABUL ETMELİYİZ

Türkiye’nin özellikle son 10 yılda çok büyük mesafeler katettiğini vurgulayan Özdağ, “Her yerde okullarımız var. 200’e yakın Üniversitemiz var. Eskiden kahvehane köşelerinde Öğrencilerimiz liseyi bitirdikten sonra beklerdi. Şimdi hemen hemen her öğrenci yeteneğine uygun bir şekilde, zekasına uygun bir şekilde Üniversiteye gidebiliyor. Yurtdışında okuyan, öğrenimini tamamlayan çocuklarımız ise ülkelerine dönerek devletine, vatanına ve milletine hizmet etmeli. Mürekkep kavgalarının akması gerekirken Ortadoğu’da, Müslüman Dünyası’nda mezhep, etnisite ve belirli sebeplerden dolayı kan damlaları akıyor. Bu nedenle de çocuklarımız üstün zekalı ve öğrenimini yurt dışında tamamlayan çocuklarımız batı dünyasının vadettiği şartların büyüsüne giderek yurtdışında ya kalıyorlar ya da gidiyorlar. Biz Türkiye’de kavga istemiyoruz. Hiçbir mezhep, etnisite, ideoloji ve diğer kavgalar istemiyoruz. Biz 78 Milyon Türkiye olarak farklılıkları zenginlik kavga edip, kavgaları sona erdirip hep birlikte bu güzel ülkenin yarınlarını inşa etmeliyiz. Güçlü ülke Türkiye’yi inşa etmeliyiz. Önce Türkiye Cumhuriyeti devleti, önce ay yıldızlı Türk bayrağı, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak demeliyiz” şeklinde konuştu.

VELİLERİMİZE VE ÖĞRETMENLERİMİZE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Çocukların okuma alışkanlığı kazanmasında öğrenci velilerine ve öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Çocuklarımızı şekillendiren, geleceğe hazırlayan anneler, babalar, öğretmenlerdir. Bariz sistem veya müfredat sistemi öğrencilerimizi şekillendirmez, kısmen şekillendirir. Çocuklarımızı okullarında asıl şekillendiren aziz öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerden ricam çocuklarımızın yeteneğine göre okullara yönlendirmeleridir. Ben Milletvekili olduktan sonra bir kanun teklifi önerisinde bulunmuştum ve demiştim ki, “Organize Sanayi Bölgeleri Meslek ve Teknik Liseleri açsınlar. Hem de bunu tam burslu olarak yapsınlar.” Milli Eğitim Bakanımızı Manisa Organize Sanayi yönetimi ile görüştürdüm. Görüştükten sonra da Manisa Organize Sanayi Bölgesi bir Endüstri Meslek Lisesi yaptı. O dönem Milli Eğitim Bakanımız “İkinciyi de devlete yapın” dedi. Sağolsunlar ikinci okulu da yaptılar. Kabine değişikliğinden sonra yeni Milli Eğitim Bakanımıza da giderek görüştüm ve Bin Öğrencili yeni bir Endüstri Meslek Lisesi daha açıldı. Şu an 2 Bin çocuğumuz Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki Endüstri Meslek ve Teknik Lisesinde okuyor. Mezun olunca da bileklerinde altın bilezik yani sanatkar olacaklar. Sanayi kenti olan Manisa’da iş bulma imkanı onları bekliyor olacak. O yüzden Manisa’da 2 Akhisar, 2 Turgutlu, 2 Salihli, 1 Soma 1 tane de Kula olmak üzere 8 Organize Sanayiyi bitiriyoruz. Bu Organize Sanayilerinde toplam 50 Bin kişi çalıştıracağız. Tüm bunları yaparken de elimizden kitabı bırakmayacağız. Bol bol kitap okuyacağız. Bir kez daha Halıtlı’da açtığımız Kütüphanenin hayırlara vesile olmasını diliyorum”  diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu