1 Mart sonrası hiçbir akıllı telefonda Google Now Launcher olmayacak

Akıllı telefon kullanıcıları için akıcı bir Android arayüzü ile kullanıcıları buluşturan Now Launcher uygulamasının yakında Google Play Store'den kaldırılacağı açıklandı.Artık 1 Mart'tan sonra hiçbir akıllı telefonda bu uygulama olmayacak.

1 Mart sonrası hiçbir akıllı telefonda Google Now Launcher olmayacak

Birçok akıllı telefon üreticisi gibi Google'da, Play Store'da yer alan Launcher uygulamaları ile kullanıcılara telefon arayüzünde değişiklikler yapma şansı sunuyor.

Kullanıcıları saf Android arayüzü ile buluşturan Google Now Launcher, sade ve hızlı yapısı sayesinde büyük ilgi gören Launcher uygulamalarından bir tanesi.

Ancak, ortaya çıkan yeni bilgilere göre Google, Now Launcher'i Play Store'dan kaldıracak.

Google, tek bir Launcher uygulamasına yer vermek istiyor!
Android Police'nin haberine göre iş ortaklığı yürüttüğü firmalara bir e-posta gönderen Google, 1 Mart tarihi ile birlikte isteğe bağlı uygulama paketinden Google Now Launcher'ı kaldıracağını açıkladı.

17-02/04/now-launcher.jpg

Uygulamanın GMS paketinden kaldırılması ile birlikte, 1 Mart sonrasında piyasaya çıkan hiç bir akıllı telefon, Now Launcher ile birlikte gelemeyecek.

Ancak, hali hazırda uygulamayı kullanmakta olanlar için bu durum bir sorun teşkil etmiyor. Zira, Google uygulama için bir süre  daha güncelleme desteğinin devam edeceğini açıkladı. Tabi, artık Now Launcher için büyük değişiklikler içeren güncellemeler beklememek gerekiyor.

Google'ın atacağı bu adımı değerlendirenlerin büyük bir bölümü, Pixel modellerinde kullanılmakta olan Pixel Launcher'ın tüm cihazlar için kullanıma açılacağını ve Google'ın tek bir Launcher uygulaması ile yoluna devam edeceğini düşünüyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazım Hikmet anılıyor
Nazım Hikmet anılıyor
Petrol 3 ay sonra yeniden arttı
Petrol 3 ay sonra yeniden arttı