Yıldırım; "Şenol Güneş sahada tiyatro oynamıştır”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Beşiktaş ile oynadıkları kupadaki olaylı derbi maçı sonrası basın toplantısı düzenledi. Yıldırım’a açıklaması esnasında Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile Teknik Direktör Aykut Kocaman eşlik etti. Yıldırım ve Mosturoğlu yapmış oldukları açıklamalarında Beşiktaş’ın sahadan çekilmesi nedeniyle hükmen mağlup sayılması gerektiğini kaydederlerken Aziz Yıldırım Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in tiyatro oynadığını belirtti.

Yıldırım;

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Türkiye Kupası Yarı Final maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu birlikte basın açıklamasında bulundular. Beşiktaşlı Futbolcu Tolga Zengin’in bir taraftarla göz göze geldiğini ardından da Oğuzhan Özyakup'un da teşvikiyle taraftarla münakaşaya girdiğini kaydeden Mosturoğlu, “Eğer Otto Bariç'in yaşadığı olay emsal alınırsa Beşiktaş sahadan çekilmiştir ve hükmen mağlup sayılmalıdır. Hakem Mete Kalkavan, Beşiktaş'ın sahadan çekildiğini görüyor ve Gökhan Gönül de bunun farkında. Görüntüler çok açık. Mete Kalkavan daha sonra çekilme olgusunu değiştiriyor. Görüntülerde Beşiktaşlı birçok oyuncu var ama hiçbiri PFDK'ya sevk edilmiyor. Bizim birinci tezimiz Beşiktaş'ın hükmen mağlup edilmesi gerektiğidir. Çünkü sahadan çekilmişlerdir. Mete Kalkavan müsabakayı 57. dakikada tatil ediyor. Ama o dakikada müsabaka güvenliğinin maçın devam etmesi için elverişli olduğunu kabul ediyor. Ancak raporuna tatil sebebini "rakip takımın teknik direktörüne isabet eden yabancı madde" olarak gösteriyor. Ama sahada bunun tersini yapıyor. Peki Mete Kalkavan bunu nereden tespit ediyor? Raporda şunu yazıyorlar: 'Vahap Şimşek'ten Şenol Güneş'in başına 5 dikiş atıldığını öğrendik'. Vahap Şimşek ise raporunda Şenol Güneş'in kafasına 5 dikiş atıldığını da, ambulansla ayrıldığını da, bunu Mete Kalkavan'a bildirdiğini de rapor etmemiş. Şenol Güneş'in kafasına dikiş atıldığı temsilci raporunda yer almıyor. Size saydığım emsal kararlar sayılırsa maç kaldığı yerden tekrarlanmalıdır” diye konuştu.

“ŞENOL GÜNEŞ FENERBAHÇE’YE KİN BESLİYOR” İDDİASI

“Ben Şenol Güneş'in kamuoyuna gösterilen 'derin filozofik' yapısı dışındaki yüzünü de göstermek istiyorum...” diyen Şekip Mosturoğlu, “Şenol Güneş maçtan sonra TFF'den alacaklarına dair açıklamalar yaptı. Bunu 3 Temmuz sürecinde de yapmıştı. O zaman tutsak olduğumuz için cevap verme fırsatım olmamıştı. Şimdi cevap vereceğim. 'Paraya değer vermeyen, 4 aylık alacağını TFF'de bırakan hocam!' TFF'den alacak farkını talep etti, Tahkim Kurulu reddetti. Şenol Güneş'in nasıl bir kini varsa bunu benden bildi. 3 Temmuz'da biz esaret altındayken bunu kamuoyuna, milyonların önünde anlattı. O dönem Tahkim'deki 5 kişi de Şenol Güneş'in başvurusunu reddetti” dedi.

YILDIRIM; “YAŞANAN OLAYLARDA KUMPAS VAR"

“Perşembe günü Şenol Güneş tiyatro oynamıştır. Şenol Güneş gibi eğitimci birinin o maçın oynanması için gerekli tutumu yapmasını beklerdik” diyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise şunları söyledi, “Şenol Güneş Trabzonlu, Tolga Zengin Trabzonlu, yazmıyor ama Mustafa Pektemek de Trabzonlu. Bunlar gözardı edilmesin. Trabzonluların 95-96 ve 2010-11 sezonlarındaki şampiyonluğu alamamalarının acısını, her platformda Fenerbahçe'den çıkarmaya çalışmaktalar. Şenol Güneş, Bursa'dayken oradan bağırıyordu 'Buranın havası temiz' diye. Şimdi Beşiktaş'ın başında. Şenol Güneş ve bazı insanlar Trabzonspor'la aramızı bozmak için her şeyi yapıyorlar. Beşiktaş'ın başındayken bizim stadımıza bordo takım elbise, kravat vs giyip seyirciyi tahrik etmektedir. Şenol Güneş oyuncunun gırtlağını sıkar bir şey denmez, hakeme küfür eder bir şey denmez. Bu olaylarda Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kumpas var. İncelemeler devam ediyor. Kısaca şunu biliyoruz; son zamanlarda Passolig satışı bizim maçlardan önce artmıştır. Kale arkalarında 300 yeni bilet olduğu tespit edilmiştir."

SÖZ KONUSU FENERBAHÇE OLUNCA “MİLAT OLSUN” DİYORLAR

"2006'daki Denizlispor maçının durdurulması ve lehimize karar verilmesi gerekmez miydi?” diye soru yönelten Yıldırım, “Şenol Güneş filozof gibi davranır sonra da ben yapmadım der. Fenerbahçe'ye olunca milat kelimesi geçer. Trabzon'da otobüs kurşunlandı. Soruşturma devam ediyor. Faili bize göre belli! 40 kişi öldürülmek için kurşunlanmıştır o otobüs. Bugüne kadar aydınlanması için Türk kamuoyu ne yapmıştır? Biz yalnız uğraşıyoruz. Konu Fenerbahçe olduğunda milat olsun deniyor. Maç oynanırken Hasan Çetinkaya'yı aradım... 'Hakeme söyle dirayetli olsun' dedim. Hakemin cevabı, 'Birine bir şey gelirse maçı yarıda bırakırım' oldu. Sen provoke ediyorsun! Kural ne diyor? Sahayı terk eden hükmen mağlup edilmelidir. Mete Kalkavan, Beşiktaşlı oyuncular içeri girdikten sonra maçı tatil etti. Ben maçın Fenerbahçe'nin lehine tescil edilmesi lazım. Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Koltuk atılmadı. Peruk, çakmak ve para atılmıştır. Bunun dışında olayı büyütmek yanlıştır" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi