“Misyon sahibi şampiyonlara ihtiyacımız var”

Manisalı sporcu Mustafa Ören İstanbul’da yapılan Vücut Geliştirme Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu. Ulusalajans.com’a elde edilen başarı ve vücut geliştirme sporuyla ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran Mustafa Ören’in Babası CHP Manisa önceki dönem Milletvekillerinden Hasan Ören oğlunun elde ettiği başarıyla onur ve mutluluk duyduklarını kaydederek, “Her şeyden önce oğlumuz Mustafa Ören herhangi bir katkı maddesi ilaç veya iğne kullanmadan tamamen kendi irade ve çalışmasıyla şampiyon oldu. Bunu alırken de bir misyonu beraberinde getirerek gençlere örnek oldu. Bu her şeyden çok daha önemli. Çünkü bizim öncelikle misyon sahibi sporculara ve başarılara ihtiyacımız var” dedi.

“Misyon sahibi şampiyonlara ihtiyacımız var”

Oğlu Mustafa Ören’in Vücut Geliştirme Sporuna başladığı dönemlerde bu sporu yapmasına sıcak bakmadıklarını daha sonraki aile içi görüşmede ise herhangi bir destekleyici, doping etkisi oluşturacak ilaç ve benzeri madde kullanmama şartıyla kabul ettiklerini belirten CHP Manisa önceki dönem Milletvekili Hasan Ören, “Sağolsun Mustafa’da verdiği sözün arkasında durdu ve sadece kendi adına bireysel başarılar elde etmiyor bununla beraber gençlere de örnek olmayı sürdürüyor. Mustafa hem sevdiği sporu yapıyor hem de herhangi bir doping maddesi almadan, vücuduna zararlı bir madde sokmadan başarıdan başarıya koşuyor. Oğlumuz olması bir tarafa kendisini kutluyor ve destekliyoruz. Çünkü herhangi bir o zararlı maddeleri almadan, iğne vurulmadan vücudu o hale getirmek çok büyük bir sabır ve irade istiyor. Mustafa bunu başardı ve genç sporculara iki önemli mesajı verdi. Dedi ki; ‘Bu ilaçlara, katkı maddelerine gereksiz paralar vermeyin ve kullanmayın. Karaciğer, böbrek başta olmak üzere sağlığınızı yok etmeyin. Bu ilaç ve iğneleri kullanmadan da istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. İşte örneği benim’ misyonunu kazanması bizim için her şeyden çok daha önemli. Vücut Geliştirme Sporu’nun çok içinde olan kişiler dışında geçen yılın ya da bir önceki yılın birincisini kimse hatırlamaz. Ama misyon sahibi olabiliyor musunuz? İyi ve doğru sözlerle hatırlanıyor musunuz, kendinizden söz ettirebiliyor musunuz? Bu her şeyden çok daha önemli ve değerli” diye konuştu.

Futbolun artık spor dalları arasında sektör haline geldiğine ama sporun sadece futbol olmadığını da kaydeden Ören özellikle bireysel spor dallarına daha çok destek verilmesi gerektiğini kaydetti. Ören, “Her alanda olduğu gibi sporda da başarı çok önemli ama şampiyon olmayı hedeflerken vücuduna zarar veriyorsan, örnek teşkil etmiyor, misyon sahibi olamıyorsan o şampiyonluklar, birincilikler sadece kağıt üzerinde kalıyor. Ya da tespit edilirse birinciliğin iptal ediliyor. Bu şekilde olan birincilikleri başta oğlumuz olmak üzere hiç kimseye tavsiye etmiyor, desteklemiyoruz. Sporda, eğitimde, hatta siyasette ve diğer tüm alanlarda gençlerin idollere ihtiyacı var. Vücut Geliştirme branşında oğlumuz bunu başardı çünkü doping kontrolü var.  Belki de spor alanında elde edilen en büyük başarılardan biri yapılan müsabakalarda en hassas şekilde doping kontrolünün yapılması ve ilaç kullanan hiçbir sporcuyu müsabakalara, yarışmalara katılmamasıdır” şeklinde konuştu.  

Haber: Hakan Özen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti