Selçuk Özdağ’dan “90 yıllık reklam arası” paylaşımına tepki

Manisa’da AK Partili bir İl Yönetim Kurulu Üyesinin Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan ’90 yıllık reklam arası’ sözlerine bir tepkide AK Parti’nin ülkücü kökenli Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’dan geldi. Özdağ, “Ben Türk Milliyetçisiyim. Ülkücü gelenekten geliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Osmanlı’nın son bakiyesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi olduğuna inananlardanım. 90 yıllık reklam arası sözünü kabul etmemiz mümkün değildir, reklam arası falan da yoktur” dedi.

Selçuk Özdağ’dan “90 yıllık reklam arası” paylaşımına tepki

Manisa'da, AK Partili İl Yönetim Kurulu Üyesinin, Türkiye Cumhuriyeti'ni reklam arası olarak niteleyen paylaşımı tepki çekti. Birleşmiş Milletler'in Kudüs kararının ardından "Ziya Başkan" isimli sosyal medya hesabından, "600 yıllık yedi düvele hükmeden Osmanlı'nın, 90 yıllık reklam arası bitmiştir. Zafer inananlarındır" paylaşımını yapan İl Yöneticisi, tepkilerin ardından kısa sürede paylaşımı kaldırdı. Paylaşılan cümleyi kabul etmediklerini belirterek tepkisini ortaya koyan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ kendisinin bir Türk Milliyetçisi olduğunu belirterek, “90 yıllık reklam arası sözünü kabul etmemiz mümkün değildir, reklam arası falan da yoktur. Türk tarihi bir bütündür. Ta ki Altay’lardan tarih sahnesine çıktığımızdan itibaren bugüne kurulan devletlerin adları farklı olsa da hepsinin adı Türk devletidir. Osmanlı’nın da öyledir, Cumhuriyet’in de öyledir. Cumhuriyet ne kadar bizimse Osmanlı, Selçuklu’da, İlhanlı’da, Artuklu’da, Göktürk İmparatorluğu ’da o kadar bizimdir. Onlar ne kadar bizimse Mustafa Kemal Atatürk Sakarya önlerinde, Kocatepe’de ne kadar Türkiye’nin tarih ve talih sarkacını yükseltmişse o Cumhuriyet’te o kadar onlarındır. Hepsinin adı bellidir. Hepsi Türk devletidir” diye konuştu.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 3 BİN YILLIK TÜRK DEVLETLERİNİN DEVAMIDIR

Türkiye Cumhuriyeti’nin 3 Bin yıllık Türk devletlerinin devamı olduğunu kaydeden Özdağ, “Yapılan paylaşımı yapan İl Yöneticimiz, İl Başkanımız tarafından anında uyarılmış ve o paylaşımı da kısa sürede sayfasından kaldırmıştır. Bu tür paylaşımları ve sözleri kabul etmemiz mümkün değildir. İnsanların eksikleri ya da hataları zaman içerisinde olabiliyor. Toplum içerisinde herkesin aynı şeyi düşünmesi mümkün değil, farklı düşünceler de olabiliyor. Zaman zaman parti politikalarına aykırı düşünceleri taşıyanlar da çıkabilir, o kişilere yönelik partiler gereğini yapar ve bu konuda AK Parti çok duyarlı bir siyasi partidir. Tek Devlet, Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak konusunda asla taviz vermeyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te aynen Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamit, Yavuz Sultan Selim, Yıldırım Beyazıd gibi büyük bir devlet adamıdır. Türklerin son yüzyılda çıkarmış olduğu en ciddi ve başarılı devlet adamlarından birisidir” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor