Selçuk Özdağ, "31 Mart seçimlerinin beka ile alakası yok"

AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlere ilişkin olarak "Ben meseleye beka diye bakmıyorum. Yani bu seçimlerin beka ile bir alakası yok" dedi.

Selçuk Özdağ,
Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e 31 Mart yerel seçimleri öncesi açıklamada bulunan AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 15 Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişimi sırasında önemli bir rol oynadığını belirtti.Darbeyi Başbakan Yıldırım'ı arayarak, bakanları arayarak haber verdiğini kaydeden Özdağ, "15 Temmuz akşamı ‘bu darbe' diye ilk tweeti atıp insanları sokağa davet ettim. ‘Demokrasiye, seçilmiş hükümete sahip çıkacağız' dedim. Eğer tersi olsaydı ilk hesap sorulacak kişi ben olacaktım. Şoförümü çağırdım ‘bu gece birlikte ölebiliriz, benimle gelmek istemeyebilirsin' dedim, evden 500'lük iki torba mermiyi alıp çıktım" dedi.
KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKANA ULAŞAMADI
15 Temmuz gecesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi aramak aklıma geldiğini ve Bahçeli'ye özel kalemi üzerinden ulaştığını belirten Özdağ, “Darbeye karşıyız. Seçilmiş hükümetin yanındayız.” O kadar rahatladık ki. Çünkü ben darbe nedir biliyorum. 28 Şubat'ı yaşadım, 12 Eylül'ü yaşadım, 7 sene cezaevinde kaldım. 68 gün işkencede kaldım. Hele ki böyle lokal darbe olursa onun çok acımasız olacağını düşünüyorum. Sonra Kılıçdaroğlu'nu aramak geldi. Engin Altay'ı aradım. Döndü bana Genel Başkanla görüştüm. “Darbeye karşıyız. Seçilmiş hükümetin ve Cumhurbaşkanının yanındayız” dedi. Onu da arkadaşlarıma söyledim. Sonra Kılıçdaroğlu Başbakanla görüşmek istedi. Abdülhamit Gül de buna şahittir. Özel kalemine ulaştık başbakanın. Başbakan yanımda yok dedi. O zaman Başbakana söyle Kılıçdaroğlu'nu bir arasın dedik" diye konuştu.
ABDÜLHAMİT-ATATÜRK'Ü KIYASLAMAYIN:
AK Parti'de parti içi disipline uyarak demokrasiyi işlettiğini kaydeden Özdağ, “İki yıl önce Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığım konuşuldu. Önce milletvekili listesine alınmadım. Partide aykırı fikirleri gündeme getirdim. Tek tip kıyafete karşı çıktım. Tarihi şahsiyetlerle uğraşılmasın, Abdülhamit'le Atatürk'ü kıyaslamayın, laiklikle uğraşmayın dedim. Laiklik bizim için çok önemli. Dini, din düşmanlarından korumak lazım dedim. Lozan'a birileri hezimet, birileri zafer diye bakar. Birileri kötü anlaşma, birileri de en iyi anlaşma diye bakar. Dönemin içinde yapılan en ili anlaşma olarak görüyorum" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia