Pamukoğlu; Perinçek-Öcalan görüşmesi PKK'nın gücünü azalttı

Milletvekili seçimlerinde Vatan Partisi'ni Cumhurbaşkanlığı seçimlerde Doğu Perinçek'i destekleyeceğini açıklayan Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Kurucu Genel Başkanı Emekli Paşa Osman Pamukoğlu: Perinçek- Öcalan ile görüştüğünde Hakkari'deydim. Perinçek'in o günkü ziyareti PKK'nın gücünü azalttı

Pamukoğlu; Perinçek-Öcalan görüşmesi PKK'nın gücünü azalttı
Milletvekili seçimlerinde Vatan Partisi'ni Cumhurbaşkanlığı seçimlerde Doğu Perinçek'i destekleyeceğini açıklayan Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Kurucu Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu Ulusal Kanal'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Pamukoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:
"Dünya'da bütün olup bitenler I. Dünya Harbi öncesi duruma benziyor. ABD 'Suriye'den çekiliyorum' dediği zaman İran'a yönelik saldırganlığının artacağı belliydi. Suriye PKK'sı olan PYD'nin kontrol ettiği bölgeye 6 Fransız bataryası yerleştirildi. ABD'nin PYD'ye verdiği yardımlar ortada. Doğu Akdeniz ve Ege'de de Türkiye'yi kuşatma projesi var.
Vatan Partisi ile ekonomik ilkelerimiz aynıdır, siyasi söylemlerimiz, tam bağımsızlık şiarımız aynıdır.
Atatürk devrimlerini en fazla savunan parti Vatan Partisi'dir. Onun kadroları ve üyeleridir. Bir tek Vatan Partisii HDP kapatılacak diyor ve PKK silahla ezilecek diyor.
FETÖ Türkiye'de sadece bir partinin tüm liderlerini Silivri'ye gönderdi o da Vatan Partisi. FETÖ, kozmik odalara kadar girdi, onu kimse durduramıyordu. Fethullahçılar en çok Vatan Partisi ile uğraştı.
Doğu Perinçek aday değil mi? Hukuki, yasal olarak aday. Niye görmezden geliyorlar? Edirne cezaevine gidiyorlar, Selahattin'i yardımcı yapalım diyorlar, anadilde eğitimi savunuyorlar ama Doğu Perinçek'i görmezden geliyorlar.
Benim için pratik olan üyeleri serbest bırakmaktı, bu benim için en rahat seçenekti. Ben gücü bir yere karşı toplamayı tercih ettim. Vatan Partisi'nin söylemlerini ve maruz kaldığı saldırıları düşünmek onu desteklemek için yeterli olacaktır.
Atatürk devrimlerini ve tam bağımsızlığı her gün, her saat savunan tek parti Vatan Partisi'dir.
ABD'de karşı çıkmadan FETÖ ve PKK ile mücadele edilemez. Bunu yapan tek parti Vatan Partisi'dir.
Perinçek'in Öcalan'la görüşmesinin sorulması üzerine emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu: O dönem Hakkari'deydik. Biz şöyle tartarız, bu PKK'nın gücünü artıran mı, azaltan bir hareket mi? Perinçek'in o günkü ziyareti PKK'nın gücünü azalttı.
Osman Pamukoğlu: Bugün Vatan Partisi'nin ABD'ye söylediğini söyleyebilecek bir parti başkanı var mı? ABD'ye kafa tutabilecek biri var mı?
Ben Şevket Süreyya'nın kadro tanımına inanıyorum. Kadro yoksa hiçbir şey yok, kadro varsa mücadele var. Mustafa Kemal, o kadroları yarattığı için savaşabildi.
Bir Milli hükümet kurulmalıdır. Milli hükümeti en çok Vatan Partisi söylüyor. Burada insanların 'Listede yerim yok' gibi şeylerden soyutlanması gerekiyor."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
AK Parti’de davullu zurnalı e-temayül
Manisa Barosu çocukları dinledi
Manisa Barosu çocukları dinledi