Öznur; "Barzani Diyarbakır'da yargılanıp Habur'da asılmalıdır"

Büyük Birlik Partili YİK Başkanı Hakkı Öznur, "Messod Barzani Diyarbakır'da yargılanıp Habur'da asılmalıdır"

Öznur;

BBP YİK Başkanı, Ülkücü Fikir ve Siyaset Adamı, Tarihsel öneme sahip “Cahşların Savaşı” adlı kitabın yazarı Hakkı ÖZNUR Irak’ı kaosa sürükleyen İsrail uşağı Mesud Barzani, Irak ordusunun operasyonları, Kerkük’te yaşananlar, PKK terör örgütü ve Türkiye’nin yapması gerekenlerle ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

 “CAHŞ”  BARZANİ’Yİ TERÖRİST İSRAİL DE KURTARAMAYACAK!

ABD/ İsrail uşağı Messod Barzani bir günlük savaşta rezil oldu!  Korkak Peşmergeleri darmadağın oldu. Kerkük'teki valilik binası silah sıkmadan el değiştirdi. Sözde IKBY bayrağı yere indirildi pas pas olarak kullanıldı

Kerkük İl Meclisi'nde ve Şehirde asılı bulunan "Kürdistan"  paçavraları Irak ordusu tarafından indirildi. Barzani fotoğraflarının olduğu billboardlar yıkıldı.

25 Eylül'de gerçekleşen gayri meşru referandumu tüm ikaz ve çağrılara rağmen yapan (IKBY) lideri Messod Barzani hak ettiği cevabı Irak ordusundan aldı Irak’ın kuzeyinde Kerkük, Sincar ve Mahmur'un kontrolünü Bağdat yönetimine geçti.

Peşmerge, Barzani’nin “Son nefesimize kadar savunacağız” dediği, “Kürtlerin Kudüs’ü” olarak tarif ettiği Kerkük’ü neredeyse tek kurşun atmadan Irak merkezi hükümetine teslim etti.

Türkiye’yi değil İsrail’i dinleyen Barzani 16 Ekim’de tarihi bir bozgun yaşamıştır. Peşmergeler ağlayarak Erbil’e doğru çekilmişlerdir.

MESSOD BARZANİ BABASI MUSTAFA BARZANİ’NİN SONUNU UNUTMASIN!

İsrail uşağı Messod Barzani 1975 yılında bir kurşun bile atmadan Irak’ı terk eden Amerika’ya kaçan Babası Mustafa Barzani’nin sonunu unutmasın...  Peşmergeleri de bir günde, Kerkük’ü terk etmek zorunda kaldı. Hem de savaşmadan.

Bütün “Cahş” ların sonu tarihin karanlıkları olmuştur. Tam bir “Cahş” olan Messod Barzani’yi çok güvendiği yahudi dostları ve Siyonist terör rejimi İsrail’de kurtaramayacak...

“DİRENİŞ” ÇAĞRISINDA BULUNAN ABD PASAPORTLU NECMEDDİN KERİM İLK KAÇAN OLMUŞTUR

Irak ordusu karşısında yenilgiye uğrayan Barzani’nin peşmergeleri kaçacak delik arıyor. Barzani’ye, Amerika’ya, İsrail’e güvenen ABD pasaportlu, eski Kerkük Valisi Necmeddin Kerim’de ABD koruması altında Erbil’e kaçmak zorunda kalmıştır.

Direniş çağrısı yapmıştı ilk önce o Barzani’nin küstah valisi Kerim kaçtı. PKK'lı teröristlerin de sokaklara inmesine rağmen 24 saat dolmadan Kerkük valilik binasına Irak bayrağı dikilmiştir. Görevden alınmasına rağmen koltuğumu bırakmam diyen Necmeddin Kerim Irak askerlerinin şehre girmesiyle kaçmış makam odasını ele geçiren Iraklı askerler ise onun odasında poz vermişlerdir.

Irak Parlamentosu, 14 Eylül'de Kerkük Valisi Necmeddin Kerim'in görevden uzaklaştırılmasına karar vermişti. Bu süreçte Messod Barzani Necmeddin Kerim’e sahip çıkmış “Biz Sayın Necmeddin Kerim’in görevinden alınmasına izin vermeyeceğiz ”demişti.

Bir ayağı Erbil’de bir ayağı da Kandil’de olan, Barzani’ye güvenen  “Görevimin başındayım Başkan Barzani beni destekliyor” diyen Kerim Irak ordusu Kerkük’e girince Peşmergeler gibi oda kaçmak zorunda kalmıştır.

Görevden alınan ve kaçmak zorunda kalan Necmeddin Kerim yandaşlarını Kerkük’te ayaklanmaya çağırarak provokatörlük yapmaktadır. Kerkük diğer vilayetlere benzemez. Çıkacak olan etnik çatışma bütün bölgeye yansır.

Bağdat, PKK terör örgütünün Kerkük’teki varlığının bir savaş nedeni olduğunu söyleyerek ilk defa doğru bir yol izlemiştir.

“KERKÜK” NE KÜRTLERİN, NE DE BAĞDAT’IN KONTROLÜNE GİRMEMELİDİR

Stratejik maşa PKK Kerkük’ten kovulmalı terör üsleri olan Kandil ve Sincar’daki yapılanmaları yok edilmelidir.

Bağdat, Türkiye ile PKK/ PYD nin bölgedeki varlığına son verilmesi terör örgütlerinin yok edilmesi için ortak hareket etmelidir. 

Türkiye de,  İsrail muhibi Barzani'ye “dostum” diyenler ,"Kak Mesud" diyenler artık yaşananlardan ders çıkarmalı ne söylediklerine dikkat etmelidir.

 KERKÜK MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR

Terör örgütü PKK'nın Kandil Sincar ve Kerkük’e yuvalanması Türkiye için milli güvenlik meselesidir.  Tarihi Türk Şehri Kerkük Türkiye ve Türkmenler açısından oldukça önemlidir.  Ne işbirlikçi Kürtlerin ne de İran kontrollü Bağdat’ın tam kontrolüne girmemelidir. Bağdat’ın kontrolüne girmesi demek İran’ın kontrolü anlamına gelir.

Irak ordusuna bir gün bile dayanamayan Peşmerge kahraman ordumuza iki saat bile dayanamaz. TSK Irak’ın kuzeyine mutlaka operasyon yapmalıdır.

2003 sonrası getirilen Kürt göçmenler tekrar IKBY bölgesine gitmelidir. Topraklarından uzaklaştırılan on binlerce Türkmen tekrar Kerkük’e dönmelidir. KYB ve KDP’li peşmergelerin ellerindeki silahlar alınıp Erbil ve Süleymaniye’ye gönderilmelidir. Kerkük’e özel bir statü verilmelidir. Kerkük’te ciddi bir nüfus sayımı yapılmalı ve Kerkük şehrine bir Türkmen Vali atanmalıdır.

MESSOD BARZANİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAKTADIR

Irak merkezi hükümetinin Kerkük operasyonu öncesi gün yüzüne çıkan PKK’lılar kentin merkezinde ABD’den gelen zırhlı araçlarla ve ABD ordusunun verdiği ağır silahlarla resmen geçit yapmışlardır.  PKK flamaları ve Abdullah Öcalan posterleri bulunan araçlardan “ kürtlere bizimle birlikte savaşın” çağrısı yapmışlardır.

Ellerinde ağır silahlarla gelen PKK’lılar aynı zamanda ABD’nin verdiği Humvee zırhlı personel taşıyıcılarla Kerkük sokaklarında devriye gezmeye devam ediyor

Barzani’nin partisi KDP’ye bağlı peşmergelerle PKK militanları işbirliği yapmışlardır. Mesud Barzani’nin danışmanı Bağdat’ın suçlamalarını reddederek, “Bu doğru değil. Kerkük’te bir PKK’lı bile yok. Kerkük’te sadece peşmerge var” diyerek yalan söylemeye devam etmektedir.

  KDP’nin Kerkük’teki sözcüsü  “ bütün Kürtler PKK’nın kurduğu savunma hattına destek vermelidir” çağrısında bulunarak PKK ya verdikleri desteği açıkça itiraf etmiştir.

PKK yanlısı Fırat Haber Ajansı silahlı PKK’lıların Kerkük’teki fotoğraflarını ve görüntülerini yayınlayarak peşmergeleri Irak Ordusu’na karşı eline silah alarak savaşmaya çağırdı.

 PKK şeflerinden Cemil Bayık da " gerilla güçlerimiz kent merkezi ve çevresinde mevzilenerek savunma hattı oluşturmuştur" açıklaması yapmıştır.

Kerkük'te kirli ittifak: Peşmerge-PKK aynı siperde! Cemil Bayık PKK militanlarına Peşmergeler ile birlikte hareket edin talimatı vermiştir. ABD'nin desteklediği, YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu SDG (Suriye Demokratik Güçleri) kontrolü altında bulunan bölgeden Kerkük’e gitmek için yola çıkmışlardır.  PKK’nın Suriye kolu PYD’ye bağlı olan YPG’liler Kerkük sınırında Iraklı askerlerle savaşacaktır.

TERÖR  ÖRGÜTÜ PKK’YI KERKÜK’E YERLEŞTİREN NECMEDDİN KERİM’DİR

2014 Haziranında IŞİD saldırılarını bahane eden KYB’li Necmettin Kerim PKK'yı, Kerkük’e çağırmıştı. PKK’nın silahlı gücü HPG, 1200 militanı ile Kerkük’e girmişti. PKK, IŞİD’in ülkenin üçte birini ele geçirmesinden sonra ortaya çıkan güvenlik boşluğundan yararlanarak, birçok bölgede etkin olmuş ve özellikle Kerkük’ü yerleşmeye çalışmıştır.

Terör örgütü PKK, Kerkük’e kentin valisi Necmeddin Kerim aracılığıyla yerleşti. PKK militanlarını makamında ağırlayan Kerim, PKK’nın sadece Kerkük’te değil kentin güneyindeki Tavuk ve kuzeyindeki Tuzhurmatu bölgesinde yerleşmesini sağlamıştı.

Kerkük’ü silahlı çeteleriyle Kürdistan paçavralarıyla dolduran Necmettin Kerim PKK militanlarına sahip çıkmış, Kerkük’te silahlarıyla boy göstermesine izin vermiştir.

Terör örgütü PKK Kerkük’e Necmettin Kerim aracılığıyla yerleşti. Bununla da kalmadı şehirde sivil toplum adı altında onlarca dernek açtı.

KYB desteğiyle Kerkük merkezinin girişine terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları asılmıştır. PKK,  Kerkük’ün birçok mahallesinde bürolar açmıştır. PKK militanları KYB’li silahlı gruplarla sokaklarda devriye gezmektedir.

Referandum öncesi ve sonrasında PKK militanları Necmettin Kerim ve Barzani lehine Kerkük’te nümayişler yapmışlardır.

  Necmeddin Kerim’in desteğiyle Kerkük’e daha önce kaydırılan PKK terör örgütü Kerkük’te iç savaş çıkarmaya çalışmaktadır.

Dr.Necmeddin Kerim Kerkük’te Türkmenlere yaptığı zulümlerle bilinmektedir. Saddam sonrası dönemde şehrin demografik yapısı altüst edilmiştir. Önce Araplar daha sonra Kürt faşistler Kerkük’ün demografik yapısını değiştirmeye çalışmışlardır. Barzanilerle ortak hareket eden Kerim’in tek emeli Türkmenleri Kerkük’ten sürmek ve Türk izini yok etmektir.

 NECMEDDİN KERİM PKK ŞEFLERİ İLE KANDİL DAĞINDA VE KERKÜK’TE DEFALARCA GÖRÜŞMÜŞTÜR

PKK’nın Irak’taki siyasi uzantısı olan Tevgera Azadi (Kürdistan Özgür Toplum Hareketi) isimli oluşum,  Necmeddin Kerimin himayesinde ve ABD’lilerin bilgisi dâhilinde “1. Kerkük Bölge Konferansı” adıyla Kerkük’te bir kongre bile yapmıştır

Necmeddin Kerim’in terör örgütü PKK’yla 20 yıldır çok iyi ilişkileri vardır. PKK lider kadrosundan Sabri Ok, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Duran Kalkan ile 25 Eylül referandumu öncesi Kandil ve Kerkük’te bizzat görüşmüştür. Bu görüşmelerde “PKK- KYB birlikteliğinin devamı, Kerkük konusunda ortak hareket edilmesi, PKK militanların Kerkük’te güçlü bir şekilde yer alması” karara bağlanmıştır.

HDP’liler ile defalarca Öcalan’a bağlılık mesaj gönderen Necmeddin Kerim zaman zaman PKK’lı teröristleri Kandil ve Sincar’da ziyaret etmiş ve PKK elebaşı Öcalan’ın resmi önünde pozlar verdikten sonra teröristbaşını öven konuşmalar yapmıştır.

Irak’ın kuzeyine 1991 den beri yerleşen PKK’nın kendisine bağlı bir çok örgütü var. PKK'nın siyasi uzantısı Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi KDÇP tamamen Kandil’e bağlıdır.

Kuzey Irak’taki KDÇP ofislerinde, PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın posterleri ile PKK bayrakları bulunuyor. PKK, Kuzey Irak’ta Erbil, Süleymaniye, Dohuk, Dokuk, Musul ve Kerkük’te ABD’nin Erbil Konsolosluğu’nun bilgisi dâhilinde ofisler açmıştır.

ABD ve batı destekli askeri operasyonlarla PKK Sincar Dağı’nda silahlı bir üs edindi. Sincar bile Ezidiler bahane edilerek PKK’nın eline geçmişti

KYB VE GORAN HAREKETİ PKK’NIN EN BÜYÜK HAMİSİ

KYB’nin hâkim olduğu Süleymaniye, terör örgütü PKK için Kandil-Türkiye-Avrupa ve diğer ülkeler arasındaki bağlantıyı sağlayan bir kent olma özelliği taşıyor.

Süleymaniye merkezli KYB ve Goran (Değişim) Hareketi, PKK'nın kendi bölgelerinde serbest bir şekilde faaliyet göstermesine izin veriyor.

KYB ve Goran Hareketi, IŞİD’in bölgeye gelmesinden sonra PKK'nın Süleymaniye'de rahat bir şekilde hareket etmesini ve Kerkük'te de askeri kamplarının varlığını sürdürmesini destekliyor. Suriye'de IŞİD ile girilen çatışmalarda yaralanan PKK'lıların özel helikopterlerle Süleymaniye'ye naklediliyor ve burada tedavi ediliyor

KYB kontrolündeki Süleymaniye Havalimanı da örgütün Avrupa ve Türkiye'den gelen kadrolarının Kandil ile bağlantısı için büyük kolaylık sağlıyor.

Süleymaniye kent merkezinde terör örgütünü simgeleyen flama ve bezler ile posterler yaygın şekilde satılırken, örgütün birçok dilde yayın yaptığı "Rojnews" ve "Fıratnews" haber sitelerinin merkezleri de yine bu kentte bulunuyor.

KATİL OSMAN ÖCALAN VE 500 PKK’LI CANİYİ İMHA EDİLMEKTEN CAHŞ TALABANİ KURTARMIŞTI

1992 Ekim ayında. TSK tarafından yenilgiye uğratılan Osman Öcalan liderliğindeki 500 katil PKK militanını yine KYB kurtarmıştı.  KYB lideri Celal Talabani tarafından kurtarılan silahlı PKK militanları İran sınırına yakın KYB kontrolündeki Zele bölgesine taşınmıştı Kandil’den topraklarımıza sızan vatan evlatlarımız şehit eden PKK militanlarına yine Celal Talabani ve Messod Barzani sahip çıkmıştı.

21 Ekim 2007 yılında PKK terör örgütü Irak’tan sızarak Dağlıca’da pusu kurmuş, silahlı saldırıda bulunmuş, 12 vatan evladımızı şehit etmişti.

22 Ekim 2007 günü Mesud Barzani ile toplantı yapan Irak Cumhurbaşkanı KYB lideri Celal Talabani, Türkiye’nin istediği PKK elebaşlarının teslim edilmesinin gerçekleşmeyecek bir hayal olduğunu’ ifade etmişti.

Talabani, bir gazetecinin Türkiye’nin teslim edilmesini istediği PKK’nın elebaşlarına ilişkin sorusu üzerine, “Biz hiçbir Kürdü Türkiye’ye teslim etmeyiz hatta bir kediyi bile” demişti.

Türk devleti Yaşananları unutmamalı:  şimdi yapılması gereken Messod Barzani olmak başta olmak üzere PKK şeflerini Irak’ın kuzeyinden getirip,  Muhsin Yazıcıoğlu’nun söylediği gibi “Diyarbakır da yargılayıp Habur’da asmalıdır”. Türk düşmanı hainlere gereken ceza verilmelidir.

MUHSİN YAZICIOĞLU: BOP TAŞERONU BARZANİ’YE TALABANİ’YE GÜVENMEYİN

Muhsin Yazıcıoğlu, Barzani ailesi gibi Ortadoğu daki en büyük “Cahş”lardan biri olan, ABD/ İngiliz uşağı, KYB lideri dönemin Irak Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan Celal Talabani’ye de en sert tepkiyi koyanların başındaydı

 BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu: “ küresel emperyalizmin uşağı BOP taşeronu bu iki alçağa hadleri bildirilmelidir.  Talabani denilen Maocu Komünist, kedisini bile vermezmiş... Kürt, bizim kardeşimiz, soydaşımız, candaşımız. Kürdün kedisi de, keçisi de, kendisi de Türk milleti için değerlidir. Barzani'den, Talabani’den bizim isteğimiz, kedi değildir, PKK elebaşlarıdır. Terör örgütü sorumlularını kucağında besliyorsan, vereceksin. Vermediysen beraber ceza göreceksin” diye konuşmuştu.

MUHSİN YAZICIOĞLU: DİYARBAKIR’DA YARGILANIP HABUR’DA ASILMALIDIRLAR

I-KDP lideri Messod Barzani 16 Ağustos 2002’de  “Kerkük tarihi bir Kürt ilidir. Türkiye Kerkük’e karışırsa bizde Diyarbakır’a karışır kürtleri ayaklandırırız ” küstahlığında bulunuyordu. KDP’ye ait Internet sitesi hayali Kerkük’ü Kürt bölgesi olarak gösteriyordu. 22 Ağustos’ta KDP’nin resmi organı olan Brayeti gazetesi başyazısında “Türkiye’nin operasyonu halinde, KDP güçleri, bölgeyi Türk ordusu için mezarlığa çevirecektir” diyordu.

Barzani alçağına en sert çıkışı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştır. Yazıcıoğlu adına, bir grup parti yöneticisi 22 Ekim 2002 tarihinde önce DGM’ye ardından Cumhuriyet başsavcılığına, başvurarak Barzani hakkında bir suç duyurusunda bulundu. O süreçte Türk devletine ait kırmızı pasaport kullanan Mesud Barzani hakkında; “Türk Silahlı Kuvvetlerini tahkir ve tezyif’den (TCK 159) hakkında gerekle tahkikatın yapılıp, yakalanıp hesap sorulması” isteniyordu.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu bir konuşmasında yine şunları söylemiştir: 

“ BOP, BİP projesine hizmet eden bu iki aşiret marabası. Kabadayılık yapmaya kalkıyor Türkiye'ye. Ben diyorum ki, inşallah bir gün tek başımıza iktidara gelirsek bu iki Türk düşmanı alçağı Barzani'yi, Talabani’yi Diyarbakır'da yargılayıp Habur'da asacağız.  Ülkeyi yöneten iktidarları ABD, İsrail uşağı Barzani ve Talabani konusunda defalarca uyardım birçok devlet yetkilisine ‘Bunlar Türkiye düşmanıdır, bunlar asla dost olmaz. Barzani’ye, Talabani’ye güvenmeyin’ dedim. ‘Bunların arkasında küresel emperyalistler var’ dedim.  Hep haklı çıktım.  Türkiye Barzani’ye, Talabani’ye ‘kırmızı pasaport’ verdi. Örtülü ödenekten besledi, silah verdi, yiyecek giyecek verdi, her türlü ihtiyaçlarını karşıladı”.

SALİH MÜSLİM DE PROVOKASYON AMAÇLI KERKÜK’E GELMİŞTİR

PKK’nın Suriye kolu PYD nin lideri Salih Müslim’de bu süreçte birçok kez Kerkük’e gelerek KYB üyesi. Necmettin Kerim’i valilik makamında ziyaret etmiş ve görüşmüştür.

 Necmeddin Kerim “Benim sürekli olarak PYD ve Salih Müslim ile ilişkim var. Bizi Kerkük’te ziyaret ettiği için kendisine çok teşekkür ederiz”. Demiştir Salih Müslim denen hainde  “Kerkük şehri bütün Kürtler için mukaddestir. Bundan sonra da Kerkük şehrine ziyaretlerimizin olmasını umut ediyoruz.” demiştir.

Salih Müslim’in Kerkük’e gelip, valilik binasında konuşma yapabilmesi, 'Kerkük, Irak ve Suriye Kürtlerinin Kudüsüdür' diyebilmesinin anlamı ne?  

2014 Haziran’ından itibaren Kerkük’teki Türkmen nüfusa yönelik etnik temizlik arttı.  IŞİD ile gelen kaosta PKK kendine alan bulmuştur. PKK’nın Kerkük’te,  Diyala ilinde, Selahaddin ilinin Tuzhurmatu ilçesinde ne işi var? Tavuk’a yani Kerkük’ün 15 km güneyine PKK neden geldi? Türkmenlerin topraklarına PKK terör örgüt bir küresel plan dâhilinde gönderilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya
Manisalı genç cimnastikçiden Tunus'ta altın madalya
Yunusemre Güreş Festivalinde 400 pehlivan kıspet kuşandı.
Yunusemre Güreş Festivalinde 400 pehlivan kıspet kuşandı.