Özdağ, “Adaletin firar ettiği yerde İslam'da firar eder”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selim Temurci'nin röportajlarında "Pelikan örgütü" ifadesini kullanmasıyla ilgili Yazar Süheyp Öğüt ve Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin “Bize Pelikan dedi" iddiası ve şikayeti üzerine açılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. Temurci'nin açıklamasında herhangi bir isim zikretmemesine rağmen bahsi geçen kişiler tarafından şikayet edilmesine anlam veremediğini kaydeden Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ yaşananları tragedya olarak niteleyerek, “Adaletin firar ettiği yerde İslam'da firar eder” dedi.

Özdağ, “Adaletin firar ettiği yerde İslam'da firar eder”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selim Temurci, "Türkiye'de Pelikan söylemini ilk ben kullandım" sözlerinin olduğu açıklaması nedeniyle Yazar Süheyp Öğüt ve Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin “Bize Pelikan dedi" iddiası ve şikayeti üzerine açılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. Temurci'nin açıklamasında herhangi bir isim zikretmemesine rağmen bahsi geçen kişilerin şikayeti üzerine ifadeye çağrılmasına Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ tepki gösterdi.

BU GÜNLERİN YARINI DA VAR..!

“Teşbihte hata olmaz,"sözüm meclisten dışarı" derler ya yaşanan hadisede ismi geçen şahısları tenzih ederim ki; işte öyle bir örnek vermek istiyorum!” diyen Özdağ, “Nasrettin Hoca bir gün eşeğinin kafasına sopa ile vurmuş,arkadan bir ses gelmiş.Hoca şöyle demiş,”Allah Allah ben nereye vuruyorum ses nereden geliyor. Veya bir başka deyişle, ”Ben ne diyorum,tanburam ne diyor.” Bu yaşanan hadisede aynen Nasrettin Hocalık... Unutulmasın ki kim illegal,hukuk dışı,ahlaki olmayan işler yaparsa er geç hukuk önünde ,bu aziz millete hesap verecektir, Bu günlerin bir de yarını var.” ifadesinde bulundu.

HAKKI VE DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

“Haram, hukuk ve ahlak dışı bir başarının mimari olmaktansa hakkı söyleyerek gerekirse yalnız kalmak daha üstün bir meziyettir” diyerek sözlerine devam eden Özdağ, “Devletin topluma bakan yüzü adalettir. Vatandaşın devletle olan bağı daha çok adalet üzerinden gerçekleşir. Bir devlet ne kadar adil ise vatandaşı ile arasındaki bağlar o kadar güçlü olur. Osmanlı'nın fethettiği topraklarda kalıcı olmasının nedeni budur. İslam adalet üzerine kurulmuş bir dindir,insanla insan,insanla toplum,insanla devlet arasında adaletle hareket etmeyi emreder. Adaletin firar ettiği yerde İslam da firar eder” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aktif sigortalı sayısı 638 bin azaldı
Aktif sigortalı sayısı 638 bin azaldı
Maske takmamanın cezası 900 TL
Maske takmamanın cezası 900 TL