Muharrem İnce'den seçim sonrası ilk açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sonrası ilk basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Muharrem İnce'den seçim sonrası ilk açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel seçimlerinden sonra ilk basın açıklamasını yaptı. Basın açıklaması başlamadan önce TRT çalışanlarının salondan dışarı çıkmasını isteyen İnce, ''Benim 3 büyük mitingimi yayınlamayan TRT'nin burada işine? Sorun siz emekçilerle değil arkadaşlar, isterseniz çıkışta size kahve ısmarlayabilirim'' ifadelerini kullandı. 

TRT'nin salondan çıkmasından sonra başlayan basın toplantısında konuşan İnce, sosyal medyada dolaşan asparagas haberlere değinerek bu haberlerin hepsinin yalan olduğunu ve kendisini kimsenin tehdit etmediğini söyleyerek, ''15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bu 15 milyonu 30 milyon yapmak. Birinci hedefimiz bu. Eğer 15 milyon insan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir buna inanıyorum. Sayın Erdoğan artık bugünden sonra Ak Parti Genel Başkanı gibi davranmayın. 81 milyonun Cumhurbaşkanı olunuz. Herkesi kucaklayınız. Benim sloganımı kullanmanızı tavsiye ederim. Hepimizin Cumhurbaşkanı olun. Milleti kucaklayın. Ben seçilseydim öyle yapacaktım'' şeklinde konuştu.
''Ülkemizin ve demokrasimizin ve bizlerin şimdiki ve gelecekteki yaşamını derinden etkileyecek bir seçim yaşadık'' diyen İnce konuşmasını şöyle sürdürdü: 

''Bu seçim ilan edilme biçiminden sonuçlarının açıklanmasına kadar her şeyiyle adaletsiz bir seçim olmuştur. Her şeyden önce seçime kan bulaşmıştır. Suruç'ta ve Erzurum'da yaşananlar bu seçimi kanın bulaştığı bir seçim olarak tarihteki yerine kaydetmiştir. Seçim sonuçlarına dönük elbette açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır. 16 Nisan referandumunda hayır bloku olarak bir şekillenme ortaya çıkmıştır. Bu seçimde hayır blokunun 16 nisan'da alınan oyun gerisinde bir oy alması açıklanmaya muhtaçtır. Seçim sürecinde oylara müdahale edildiğini, sandıklarda çeşitli usulsüzlükler yaşandığını gördük. Görevli arkadaşlarımız bunlarla mücadele ettiler. Onların sandıklara sahip çıkma azimlerini kutluyorum. Görevlilerimizin bize ulaştırdıkları tutanaklarla YSK'nın açıkladığı rakamlar ve oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur.Olan farklılık da toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Dolayısıyla seçim sonuçlarını kabul ediyorum.'' 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mevlid-i Nebi Haftası başlıyor
Mevlid-i Nebi Haftası başlıyor
Selendi AK Parti'de aday adayları tanıtıldı
Selendi AK Parti'de aday adayları tanıtıldı