Millet İttifakının Manisa Büyükşehir Adayı Orkun Şıktaşlı mı olacak?

Ulusal Ajans Haber Sitesi 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. Gazeteci Hakan Özen'in son ulaştığı bilgi ve CHP ile İYİ Parti'nin önde gelen isimleriyle yaptığı görüşme sonucunda Millet İttifakının Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığında Orkun Şıktaşlı isminin ağır bastığı gelen iddialar arasında...

Millet İttifakının Manisa Büyükşehir Adayı Orkun Şıktaşlı mı olacak?
Cumhur İttifakında AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklaması ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Cengiz Ergün'ün açıklanmasının ardından gözler İYİ Parti ve CHP'den oluşan Millet İttifakına çevrildi. İYİ Parti'ye Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusunu yaptıktan gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren Cihan Canuyar seçmenin büyük ilgi ve desteğini görürken ulusalajans.com CHP İl Başkanı Semih Balaban'ın Orkun Şıktaşlı adı üzerinde durdukları bilgisine ulaştı. İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise Manisa'da şu ana kadar 4 kez anket yaptırdıklarını ve her ankette AK Parti önceki dönem Milletvekili Selçuk Özdağ'ın adının ön planda çıktığını ve deneyimli siyasetçiye teklif götürdüklerini ancak Özdağ'ın bu teklifi kabul etmediğini ifade etti.
ulusalajans.com haber sitesi Genel Yayın Müdürü Gazeteci Hakan Özen'in konuyla ilgili kendisine ilettiği soruya tüm içtenliğiyle cevap veren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, "“CHP İl Başkanlığı olarak bizim baştan itibaren ittifak adayı olarak düşündüğümüz isim Orkun Şıktaşlı’dır. CHP il örgütü olarak biz bugün aynı yerdeyiz. Şu an genel görüntü olarakta Sayın Orkun Şıktaşlı'nın Millet İttifakının Adayı olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı 2-3 adım önde gözüküyor. Ama bundan sonra kararı verecek olan İYİ Parti’nin genel merkezidir. İYİ Parti ile güzel bir ittifak var. Birlikte süreci götürüyoruz. Burası İYİ Parti’ye verildikten sonra belediye başkan aday adayları çıktı. Onların hepsi bizim için çok değerli. Ancak kararı elbette İYİ Parti verecektir. Biz de onların verdiği karara saygı duyacağız. Bu ittifakın gereğidir. Bize yakışan tavır budur” diye konuştu.
 
Haber: Hakan ÖZEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek