MHP’li Başkan CHP ve İYİ Parti’ye yüklendi

CHP’nin yapmış olduğu söylem ve eylemlerle her geçen gün kendisiyle daha çok çeliştiğini kaydeden MHP Manisa İl başkanı Erkan Öztürk, CHP’den 15 Milletvekilinin istifa ederek İYİ Partiye geçmesini ulusalajans.com’a değerlendirdi. Öztürk, “Malumunuz CHP’li yöneticiler Cumhur ittifakından dolayı Milliyetçi Hareket Partisini eleştiriyorlardı. Şimdi kendileriyle çelişir duruma düştüler” dedi.

MHP’li Başkan CHP ve İYİ Parti’ye yüklendi

15 Milletvekilinin CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmesini ulusalajans.com’a değerlendiren MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk CHP’nin her geçen gün kendi öz kimliğinden uzaklaşarak kendisiyle çeliştiğini söyledi. Öztürk, “Aynı zamanda kendisini ülkücü olarak nitelendirip şu an İYİ Parti’de bulunan bir kesim içlerine nasıl sindirebiliyor 12 Eylül öncesi katilleriyle bir arada olabilmeyi. Yine PKK’lılarla bir arada olabilen Sezgin Tanrıkulu ile resmiyette de aynı yerde bulunmayı nasıl içlerine sindirebiliyorlar?

Eylemlerinde söylemleriyle çelişiyorlar

“CHP’nin de, İYİ Parti’nin de söylemleriyle eylemlerinin ne kadar farklı olduğunu bu işbirliğiyle net bir şekilde tüm kamuoyu gömüştür” diyen Öztürk sözlerine şöyle devam etti, “Her iki partide yönetiminden alt kademesine kadar kendileriyle çelişmeye devam etmektedir. Ne yaptıklarını kendileri de net olarak bilmemektedirler. Oluşturulan yapının da üst akıl tarafından dizayn edildiği de Türk milleti tarafından görülmüştür diye düşünüyorum”

Öztürk açıklamasında daha önceki dönemde İYİ Parti’nin en çok CHP tabanından oy alacağını söylediğini gerçekleşen işbirliğiyle sözlerinde bir kez daha yanılmadığını belirtti. MHP’yi nasıl etkiler sorumuza ise Öztürk , “Kayadan rüzgar en fazla toz alır” diyerek cevap verdi.

Haber: Hakan Özen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi