MHP İl Başkanı Öztürk; "Manisa Büyükşehir'de tek rakibimiz AK Parti"

M.H.P İl başkanı Erkan Öztürk Kula İlçe Teşkilatına yaptığı ziyaretteki konuşmasında,24 Haziran seçimleri ve 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Öztürk açıklamasında, "Manisa büyükşehirde rakibimiz Ak parti gözüken tablo budur, Bununla ilgili olarak da genel seçimlerde AK Parti bize oy vermişti fakat yerel seçimlerde bize oy vereceklerini düşünmüyorum Birçok yerde kendileri de aday çıkaracaklar ve bize oy vermeyecekler kendi adaylarına destek vereceklerdir" dedi.

MHP İl Başkanı Öztürk;
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl başkanı Erkan Öztürk Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Kula İlce Teşkilatını ziyaret etti. İl başkanı Öztürk'ü ve yönetim kurulu üyelerini MHP Kula ilçe Başkanı Nazım Baytok ile İlçe teşkilatı mensupları karşıladı.
M.H.P İl başkanı Erkan Öztürk İlçe Teşkilatına yaptığı konuşmada,24 Haziran seçimleri ve 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Öztürk, 24 Haziranda başlayan seçim Sürecinde başından sonuna kadar yaşadığımız dönemi hatırlarsak Milliyetçi Hareket Partisi'nin Manisa’da oldukça başarılı olduğu kanaatindeyim, çünkü göreve İlk geldiğimiz gün 17 ilçe başkanımızın 11 tanesi istifa etmişti. Daha sonraki süreçte de diğer arkadaşlarımız muhalif olma noktasında oldukları için onlarla ilgilide bir değişiklik oldu. Bu süreçte buradaki ilçe başkanımız ve diğerleri de atanmamıştı. Burada hep beraber gerek ben gerek diğer ilçe başkanları Milliyetçi Hareket Partisi'ni sıfırdan kurduk dersek gerçekten doğrudur" dedi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa’da yeniden küllerinden doğdu.
 
"Muhalif yapının en güçlü olduğu yerlerden biriydi" diyen Öztürk, "Manisa biz ilk sürece başladığımızda. O günden bu günlere gelmemiz büyük bir başarıdır gönül isterdi ki 2 milletvekili çıksın 3 milletvekili çıksın 4 milletvekili çıksın fakat yaşadığımız tablolar karşısında bu durumda biri koruyabilmek ciddi bir başarı oldu. AK Parti’ye baktığımızda 5 milletvekilini korumuştur ama ciddi kayıpları vardır, CHP’de üç milletvekilini korumuştur bunlarında ciddi kayıpları vardır. Milliyetçi Hareket Partisi bir vekilini korumuştur ama bizimde ciddi bir kaybımız vardır, İyi partide bir milletvekili çıkarmıştır. Manisa’da ortaya çıkan tablo budur, bundan sonraki süreçte şapkayı önümüze koyarak yeniden çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
Secimler sonrasında siyasi kulislerde, MHP'li belediyelerin ve teşkilatların çalışmadığı söylemlerine katılmadığını ifade eden MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü, "Seçimlerde bütün arkadaşlarımız çalışmıştır ben şahidim. Belediye başkanlarımız da teşkilat başkanlarımızla çalışmıştır yönetimlerde çalışmıştır adaylarımız da çalışmıştır Allah hepsinden razı olsun başta ilçe başkanımız olmak üzere kula Teşkilatına'da teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir boyuta geldi durumumuz önümüzde yerel bir seçim var bu yerel genel seçimlerden çok farklı olacaktır malumunuz yerel seçimlerde şu anda net bir ittifak söz konusu değildir, bilindiği gibi genelde bir fark vardı. Dolayısıyla bu ittifakta rakibimiz AK Parti değildi buradaki ağırlıklı rakibimiz CHP, HDP ve İyi Parti’ydi. Bundan sonraki hedefimiz de Manisa büyükşehirde rakibimiz Ak parti gözüken tablo budur, Bununla ilgili olarak da genel seçimlerde AK Parti bize oy vermişti fakat yerel seçimlerde bize oy vereceklerini düşünmüyorum Birçok yerde kendileri de aday çıkaracaklar ve bize oy vermeyecekler kendi adaylarına destek vereceklerdir. Biz bununla ilgili ne yapmalıyız bu süreçte MHP diğer sayısı partilerin bir adım önünde olmalıdır bugün Manisa Büyükşehir bizde ve hizmetlerimiz takdir edilmektedir. Aynı şekilde Kula Belediyesi ’de bizde yapılan başarılı hizmetler de görülmektedir hizmet noktasında biz diğer partilerden bir adım öndeyiz. Kula ve Manisa’da olmak üzere bundan sonraki süreçte CHP li, Ak Partili, İyi Partili, HDP’li dahi olsa kimseyi ayırmadan tüm hemşerilerimizi kucaklamak zorundayız bundan sonraki süreçte hizmetlerimizi anlatmalıyız. Kardeşim siz kimden hizmet alıyorsanız oraya oy verin Milliyetçi Hareket Partisi’nden memnunsan bize oy ver Mesela bugün Turgutlu’da Alaşehir’de Salihli’de yaptığımız Köprülü kavşaklar var bu kavşaklar belediyelerin görevleri değildir. Fakat biz bu kavşakları Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaptık Biz bunlara 170 milyon TL’lik bir yatırım yaptık bunu Manisa sevdalısı olduğumuz için yaptık."
"Sahaya çıktığımızda bunları gururla anlatabileceğimiz eserlerimiz lazım" diyen Öztürk, "Amacımız bundan sonra hizmetleri anlatmak olacaktır. Bugünden itibaren işimiz seçmenlerimizi kucaklamak olmalıdır varsa eksiklikler bunların acilen giderilmesi gerekmektedir Burada herhangi bir siyasi ayırım olmamalı Evet bundan sonra yapacağımız tek şey herkesin ihtiyacına yetişebilmek olacaktır" dedi.
Öztürk sözlerine şu şekilde devam etti, "Belediyelerimizin eksikleri noktasında hiçbir belediyeye Mahalle köy ayırmadan bu hizmetleri yerine getirmeliyiz ki bu aşamada eksikliklerimiz olabilecektir isteklerin ve taleplerin sonu olmadığını da biliyoruz fakat biz de en iyisini yapmak zorundayız Manisa Büyükşehir belediyemizin İller Bankası ile olan sıkıntılarını da biliyoruz bunlar da yerelde ve Büyükşehir'de sıkıntılara sebep veriyor Fakat Biz Bu sıkıntıları da aşacağımıza inanıyoruz 24 Haziran’da ittifak yapıldı bu seçimlerde iktidar partisi ile bir arada çalıştık fakat yerel de Bu böyle olmayacak Tabii ki bizden ayrılan bir iyi Parti ortaya çıktı Biz bu arkadaşlarımızda dışlamıyoruz Eğer bize gelip teşkilatlarımızda bir çay içmek isterlerse kendilerine kucak açacağız biz biliyoruz ki bizden giden arkadaşlarımızın pişman olduklarını ve bunların geriye dönecekleri duyumlarını alıyoruz geldikleri takdirde mutlaka kendileri de eski yuvalarında yerlerine bulacaklardır bizden kopan bu kitleyi mutlaka bizim kazanmamız gerektiğini düşünüyorum Bununla ilgili olarak da teşkilatlarımızın ve arkadaşlarımızın çalışmaları gerekmektedir bazı iyi Partili arkadaşlarımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeniden dönmek istediklerini Bana söylediler Genel Başkanımıza soracağız Eğer uygun görürse teşkilatımıza tekrar alacağız Fakat son sözü genel genel başkanımız söyleyecektir bugün Kula’da olmamızın tek sebebi sizlerle 24 Haziran seçimlerini değerlendirmek Önümüzdeki dönemde 8 ay gibi kısa bir süre sonra yapılacak olan yerel seçimlerde neler yapabileceğimizi konuşmak bunlarla ilgili yol haritamızı çizmek için buradayım sizlerin görüşlerini de alarak bu çalışmalarımızı devam edeceğiz."
 
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu