Manisa Büyükşehir’de Selçuk Özdağ adı ağır basıyor

Profmedia’nın düzenlediği “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığında adayınız kim” isimli kamuoyu araştırması sonuçlandı. 17452 kişi üzerinden düzenlenen araştırma sonucunda %52 oranla 9075 kişi AK Parti’nin başarılı Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istediğini kaydederken HaberTürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın köşesine taşıdığı kulis iddialarında Manisa’da Özdağ’ın adaylığının ağır bastığını ifade etmesi yapılan araştırmanın doğruluğunu ispatlar nitelikte.

Manisa Büyükşehir’de Selçuk Özdağ adı ağır basıyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığında hangi ismin adaylığının ağır bastığı yönünde Profmedia’nın düzenlediği kamuoyu araştırması sonuçlandı. Düzenlenen kamuoyu araştırması sonucunda 17 Bin 452 kişi üzerinden %52 oranında 9075 kişi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığında AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a destek vereceğini ifade etti. İzmir’e yakınlığıyla dikkat çeken ve tarımı, sanayisi ve pek çok değeriyle ön plana çıkan Manisa’da AK Parti adayının Selçuk Özdağ olması durumunda 2019 yerel seçimlerinde MHP’den kimin aday gösterileceği ise şimdiden merak konusu oldu. Cumhur ittifakını sekteye uğratmamak için Selçuk Özdağ ismi üzerinde durularak gönüllü adaylığın oluşabileceği ise iddialar arasında yer alıyor.

BAŞARI TRENDİ ARTARAK DEVAM ETTİ

Önceki dönemlerde kamuoyu araştırma şirketleri ve basın meslek kuruluşları başta olmak üzere değişik sivil toplum kuruluşları tarafından Manisa’da yılın Milletvekili seçilen Özdağ ahde vefalığı, başarılı çalışmaları, sosyal, kültürel ve toplumsal alanda göstermiş olduğu önemli gayretlerle her kesimin takdirini kazanmış durumda. 2011 Genel seçimlerinde AK Parti’den Manisa 5. Sırada Milletvekili olarak ilk defa seçilmesinin ardından 2015 7 Haziran Genel seçimlerinde 3. Sıradan 2. kez Milletvekili seçilme, hemen ardından da AK Parti’nin son yapılan büyük kongresinde 14 kişiden oluşan A takımına seçilerek MYK üyesi ve Sivil Toplum – Halklar İlişkiler Başkanı olarak Genel Başkan Yardımcılığına seçilme başarısı gösteren Özdağ başarıları dolayısıyla 2015 1 Kasım tarihinde gerçekleşen tekrar Genel seçimlerde AK Parti’den Manisa’da 1. Sıradan Milletvekili olmuştu. Başarılı çalışmalarına bir an olsun ara vermeden sürdüren Özdağ önemli bir çalışma daha yürüterek Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yeni anayasa, başkanlık, çözüm süreci ve terörle mücadele konusunda toplam 23 ilin nabzını tutma başarısını göstermişti.

KÜLTÜREL VE TOPLUMSAL PROJELERLE DE ÖNE ÇIKTI

Seçildiği tarihten itibaren her alanda başarısını sürdürürken özellikle gençlik, spor, kültür ve engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalarla büyük takdir toplayan Selçuk Özdağ, 2012 yılında Diyarbakır, Şırnak ve Muş’tan 39 öğrenciyi “İnadına Kardeşlik, İnadına Barış” projesi çerçevesinde Manisa’ya getirerek Güneydoğu-Batı kardeşlik bağlarının gelişmesine ve önemli bir köprü oluşmasına öncülük etmişti.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanlığı görevine de devam eden ve adı 2019 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AK Parti’nin en kuvvetli adayı olarak geçen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ adaylığıyla ilişkin iddialar ve basın mensuplarının konuyla ilgili sorularına ilişkin olarak kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti Genel Merkezinin vereceğini belirtmiş, kim aday gösterilirse o kişinin arkasında durarak tam destek vereceğini beyan etmişti. Kulislerde dillendirilen bir başka iddialara göre ise teşkilatların ve AK Partiye yakınlığıyla bilinen sivil toplum kuruluşlarının da 2019 yerel seçimlerinde Selçuk Özdağ’ın adaylığına destek verdikleri kaydedildi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor