Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a, "Önce ağzını yıka"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a,
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski başbakanlardan Bülent Ecevit hakkındaki sözlerine çok sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Siz ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken Ecevit'e dil uzatırsanız dur önce bir ağzını yıka sonra Ecevit'i ağzına al. Rahmetli Ecevit ne yaptı, cebini mi doldurdu. Bir fotoğraftan yola çıkıp onu eleştiriyorsunuz." ifadelerini kullandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Enis Berberoğlu hakkındaki karar bozuldu ama kendisi hala hapiste. Bozulmuş kararın tutukluluğu olur mu? Yargıyı yeniden ayağa kaldırmak bizden çok yargının görevi. Eğer olmayan bir suçtan bir kişi hala hapisteyse onu dışarı çıkarmak yargının görevidir. Anayasa Mahkemesi bu ülkenin teminatıdır. Anayasa Mahkemesi'nin AİHM'den önce adaleti dağıtması lazım. Yargıya büyük görevler düşüyor. Umarım Anasaya Mahkemesi daha önce verdiği kararların arkasında durur ve kararını verir.
Bülent Ecevit her zaman ülkenin çıkarlarını savunmuştur. Siz ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken Ecevit'e dil uzatırsanız dur önce bir ağzını yıka sonra Ecevit'i ağzına al. Rahmetli Ecevit ne yaptı, cebini mi doldurdu. Bir fotoğraftan yola çıkıp onu eleştiriyorsunuz. Askerin başına çuval geçirilirken bu beyefendi neredeydi? Ege adaları işgal altında beyefendiden tık yok. Ecevit gitti birisinin dizine mi çöreklendi? Sen o fotoğrafını görmüyor musun? Millet aç, sen saraylarda yaşayacaksın. Yasakların yolsuzluğun olduğu bir ülkede demokrasiden söz edemezsiniz. Kabile devlette kabilenin reisi vardır. Kabile reisi bu kanun isteseniz de istemesenizde çıkacak diyor. TBMM Başkanı demiyor ki, burası TBMM'dir kimse müdahale edemez. Bunun adı kabile devletinin kabile reisi. Kendi can ve mal güvenliğini korumak için bana 1500 silah ver diyor. Buna izin vermeyeceğiz. Beyefendinin ABD ile ilişkileri düzeltmek için ödediği para yaklaşık 77 milyon dolar. Lobi şirketlerine ödendi. İlişkiler düzeldi mi, hayır. Bir kabile reisi her önüne gelen tarafından kandırılıyorsa o kabileyi yönetemez.
Sırbistan'dan 5 bin ton et ithal edeceğiz. 2010'de et ithalasına 6 liradan başladık, bugün 14 lira. Herkes kendi ülkesinin besicisini korur biz nasıl cezalandırırız diye vergileri indirdiler. Karkas ette gümrük vergisini indirdiler. Et ucuzlamadı. Kıymanın kilosu 40-45 lira. Nasıl bu hale geldik, kim kazanıyor? Et ithal ettiğiniz ülkenin besicisi kazanıyor. Et deyince aklımıza kasap gelir. Sırbistan'dan et alacaklar. Bizim aklımıza Sırbistan kasabı geliyor. Bir gecede 8 bin Bosnalı Müslüman katledildi. Gidiyorsun tokalaşıyorsun 5 bin ton et alıyorsun. Bunlar besmelesiz kesildi, bunların saraya gitmesi lazım. Çiftçi kazanmıyor, emekliye bir şey vermedi, işçi asgari ücrete mahkum edildi. Kazanan kim? Size bir sır vereyim, faiz lobisi alıyor. Bu ülkenin bütün insanları bir avuç faizciye çalışıyor. Yaklaşık 3 yıllık sürede vatandaşların bankalara ödediği faiz 127 milyar lira. Bir de Türkiye'nin dışarıya ödediği faiz var. 15 yılda ağustosa kadar Türkiye'nin yabancıya ödediği faiz 144 milyar dolar. Bunu ben mi ödüyorum?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu