Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lileri bile kızdıran açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de sanayicilerle yaptığı toplantıda, partisinin geçmişte ‘statükocu’ bir parti olduğunu savundu. Uzun zamandır aklıselim ve hoşgörülü davranışlarıyla partili partisiz bir çok kesimi hem şaşırtıp hem takdir toplayan Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması sonrası özellikle ulusal solculardan nasıl bir tepki alacağı merak ediliyor...

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lileri bile kızdıran açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Eskişehir’de sanayicilere yönelik konuşmasında, “Türkiye'nin geleceği konusunda oturup, dertleşmemiz lazım. 'CHP statükocu parti'. Doğrudur, bir dönem statükocu partiydi. Son 6- 7 yılda en değişimi yaşayan parti CHP'dir" ifadelerini kullandı.
24 Haziran seçimlerine de değinen Kılıçdaroğlu, sanayicilere yönelik şunları söyledi:
"Önümüzde hepimizin sorumluluğunu taşıdığımız bir alan var. 24 Haziran. Sizden tek isteğim şu. Sandığa giderken düşünerek gidin, ülkenin geleceğini düşünün. Hepimizin sorumluluğu var. Ben dilimin döndüğü kadar anlatıyorum. Neden bunları bir miting yapıp anlatamıyorum? O mitinge sizler gelmiyorsunuz. Gelmemekte belki haklısınız. İşiniz var, gücünüz var; ama bizim oturup dertleşmemiz lazım. Türkiye'nin geleceği konusunda oturup, dertleşmemiz lazım. 'CHP statükocu parti'. Doğrudur, bir dönem statükocu partiydi. Son 6- 7 yılda en değişimi yaşayan parti CHP'dir."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı