Gül ve Babacan parti kurmaktan vazgeçti iddiası

AKP’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını başlatan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın, partinin kuruluşunu ertelediği öğrenildi. Erteleme sebebi ise, Elazığ’da yaşanan deprem ve partide yer almak için yapılan başvuruların incelenmesinin henüz tamamlanmamış olması. Kaynak: www.abcgazetesi.com

Gül ve Babacan parti kurmaktan vazgeçti iddiası

Kurucusu olduğu AKP ile geldiği yol ayrımının ardından istifa eden Ali Babacan’ın aylardır çalışmalarını sürdürdüğü yeni partiyi en geç Aralık 2019’da kuracağı belirtilmiş, ancak partinin kuruluşu Ocak ayına ertelenmişti. Babacan cephesi partinin kuruluşunu tekrar erteleme kararı aldı. Öte yandan yeni partide yer almak için yapılan başvuruların büyük bir bölümünün AKP kökenlilerden oluştuğu öğrenildi.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, partinin kuruluşunun yeniden ertelenmesinde Elazığ’da yaşanan ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6,8’lik depremin gündemde olmasının etkili olduğu belirtilirken, partide yer almak için yapılan başvuruların incelenmesinin de henüz tamamlanmadığı ifade edildi.

ŞUBAT AYINA ERTELENDİ

Babacan’ın genel başkanlığını üstleneceği yeni partide yer almak için başvuruda bulunanların büyük oranda AKP’li kökenli olduğu kaydedildi. Partinin kuruluşunun ise, Şubat ayının ortalarına ertelendiği belirtildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek