Gelecek Partisi'nin Manisa Kurmayları DP Kongresine katıldı

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler ile Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin Demokrat Parti (DP) Manisa İl Kongresine katıldı. Mevcut İl Başkanı İdris Mecek'in tek aday olarak güven tazelediği kongrede DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile de görüşen Öcmenler ve Keskin Demokrat Parti'nin tarihi misyonu ve önemiyle Türkiye'nin Ocak partilerinden biri olduğunu kaydettiler.

Gelecek Partisi'nin Manisa Kurmayları DP Kongresine katıldı

Demokrat Partisi Manisa İl Kongresi Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvetvekili Gültekin Uysal'ın katılımıyla Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleşti. Gerçekleşen Kongreye Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Manisa İl koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler ile Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin'de katılarak destek verdi.

DEVLETİN SAHİBİ MİLLETİMİZDİR

Türk siyasetinde taşıdığı tarihî misyon itibariyle aynı zamanda siyasetin eğitim yuvası önemini de geçmişten gelecek kuşaklara yansıtan Demokrat Parti Manisa İl Başkanlığı'na 40 yıllık tecrübesiyle İdris Mecek'in tekrar seçilmesine ve kadrosunda gençlere yer vermesini sevindirici bulduğunu kaydeden Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Manisa İl koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler siyasi partilerin millete hizmet noktasında en önemli araçlardan biri olduğunu kaydetti.

Siyasette makamların gelip geçici, önemli olanın belirli bir süre görev aldıktan sonra ardında hoş bir seda bırak mak olduğunu belirten Öcmenler, “Devletin sahibi milletimizdir. Seksen Milyon Türkiye'dir. Kamu gücünü kullanan her kişi ise emanetçidir. Kamu gücünü ve malını emanet bilen bir siyasi ahlâkın yerleşmesi temel hedefimizdir” dedi.

LİYAKAT VE EHLİYET ÖNCELİĞİMİZ

“Yıllık enflasyon gelişmiş ekonomilerde yüzde 1,7 ve Türkiye’ye benzer ülkelerde yüzde 4,7 iken Hükümetin yüzde 20’lerden yüzde 10’lara düşürmekle övünüyor olması acıklı bir durumdur. Yıllık enflasyonun Türkiye’den yüksek olduğu ülkeler listesine bakınca Türkiye’nin beş yıl önceki vizyonu ile bugünkü gerçeği arasındaki üzüntü duymamak mümkün değildir. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun da ifade ettiği gibi ekonomik krizin temelinde bir yönetim krizi yatmaktadır. Ekonomi politikalarıyla ilgili kararların gerçeklikten uzak, piyasanın uygulamalarına ve ekonomi biliminin yasalarına aykırı biçimde alındığı, uygulamalarda keyfî ve tarafgir davranıldığı kanaati yayılmışsa yönetime olan güven kaybolur. Güven yeniden tesis edilmeden ekonomiyi düze çıkarmak mümkün değildir. Ekonomik başarı için ön şart hukukun üstünlüğünün hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak şekilde sağlanmasıdır. Rekabetçi bir ekonomi ve girişimci dostu bir yatırım ortamı ancak öngörülebilirliğin sağlandığı, kuralların herkese eşit uygulandığı ve mülkiyet hakkının güvence altına alındığı bir ortamda kurulabilir. Bu ise yargının tarafsız, bağımsız, hızlı, etkin ve hepsinden önemlisi evrensel hukuka uygun işlediği hukuk devletinde mümkündür. Gelecek Partisi olarak; Ekonomide aşılamayacak hiçbir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Siyasetimizin temel amacı insan onurunu korumak ve yüceltmektir. Ekonomi alanında da bu amaç doğrultusunda çalışacak, toplumumuzun insanlık onuruna yaraşır bir yaşam standardına ulaşmasının önündeki bütün engelleri ortadan kaldıracağız. Bu hedefe, meselelere hakim, liyakat sahibi bir ekiple ulaşabileceğimize inanıyoruz. Her alanda olduğu gibi ekonomide de yolumuzu ve yordamımızı kurumsallaşma ve iyi yönetişim ilkeleri belirleyecektir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'dan Türk turizmine yeşil ışık
Almanya'dan Türk turizmine yeşil ışık
Aktif sigortalı sayısı 638 bin azaldı
Aktif sigortalı sayısı 638 bin azaldı