Engin Uzun CHP’den Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sevilen simalarından Engin Uzun 24 Haziran’da gerçekleşecek olan erken seçim öncesi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin savunucusu olmak için, devletine, milletine ve partisine hizmet etme yolunda CHP Manisa’da Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Engin Uzun CHP’den Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Manisa Merkez İlçe Başkanlığı ve Genel Kurul İl Delegeliği gibi çeşitli kademelerde önemli görevlerde bulunan İşadamı Engin Uzun CHP Manisa’da teşkilat mensuplarından gelen talepleri geri çevirmeyerek Aday Adaylığını açıkladı. Aday Adaylık kararıyla ilgili açıklamada bulunan Engin Uzun, “Mustafa Kemal Atatürk 'un ''!Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyet’i biz kurduk. Onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. '' sözü ve Victor Hugo’nun ''siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, Biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk'' şiarıyla Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim” ifadesinde bulundu.

Basının içinden gelen kimliğiyle de tanınan Engin Uzun Milletvekili olma fırsatı tanındığında TBMM’de aynı zamanda basın mensuplarının da sesi olacağını ifade etti. 1979 yılında Manisa’da dünyaya gelen Uzun, ilköğrenimini Kula Körez Köyü-Kula 4 Eylül , Manisa Merkez Sancaklı Bozköy İlkokulunda tamamladıktan sonra Orta öğretimini Manisa Şehitler  Ortaokulunda ve Lise Eğitimini İzmir Çınarlı Teknik Lisesinde tamamladı. Ardında Üniversite Eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi bölümünde 2003 yılında tamamlayarak Teknik Öğretmen ünvanını aldı.

Özel şirketlerde yönetici ve eğitim sorumlusu olarak çalışan Engin Uzun 2008 yılından bu yana kendisine ait gayrimenkul ve inşaat şirketinde faaliyet göstermekte.. Lise yıllarından bu yana sosyal demokrat kimliğiyle Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatlarında önemli görevlerde bulunan Engin Uzun 1990’lı yıllarda CHP Gençlik Kollarının farklı görevlerinde  yer  alarak siyaset hayatına 2010 yılında CHP’ye üye olarak devam etti.2012 yılında Manisa Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi. Ardından Yunusemre Kurucu İlçe Başkanlığı ve Genel Merkez Kurultay delegeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca farklı gazetelerde 70 civarında yayımlanan makalesi bulunan Uzun, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği, Selendililer Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeliğinde bulundu. Ayrıca spor camiasının yakından tanıdığı Uzun Manisaspor Kulübü Asbaşkanlığı ve Basın sözcülüğü görevlerinde bulundu. Halen Manisa'da bir yerel televizyon kanalında TV Programcılığı yapmakta. Evli ve 2 çocuk babası olan Engin Uzun İngilizce ve Farsa bilmekte ve Manisa  Yunusemre İlçesinde ikamet ediyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Vali Deniz YİKOB’dan brifing aldı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı
Öğrencilerden Mevlid-i Nebi programı