CHP'li Atilla Sertel, “Bakan olamayacağını anlayan Süleyman Soylu şöhret olmak istiyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Valilere Müsteşarı aracılığıyla talimat gönderdiğini ve CHP İl Başkanlarının Şehit cenazelerinde protokola alınmamasını istediğini doğrulamasının ardından tepkiler devam ediyor. Konuyla ilgili ulusalajans.com'da Gazeteci Hakan Özen'e özel açıklamada bulunan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “Almasınlar da görelim bakalım. Öyle bir şey yapamazlar. Yeni kabinede Bakan olamayacağını anlayan Süleyman Soylu giderayak kendisini şöhret etmek istiyor. Bu demeç aklı başında bir demeç değildir. Aklı başında olan kişi böyle bir demeç vermez” diye konuştu.

CHP'li Atilla Sertel, “Bakan olamayacağını anlayan Süleyman Soylu şöhret olmak istiyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Şehit cenazelerinde CHP İl Başkanlarını protokola almayın” talimatına bir tepkide CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel'den geldi. Konuyla ilgili ulusalajans.com'a açıklamada bulunan Sertel, Bakan Soylu'nun ne böyle bir hakkının bulunduğunu ne de böyle bir yaptımının söz konusu olabileceğini belirterek, “Biz Şehit cenazelerinde annelerin babaların acılarını paylaşmak için bugüne kadar nasıl olmuşsak bundan sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun basın mensuplarının sorusu üzerine talimatı verdiğini doğrulalamasını endişe verici karşıladığını ifade eden Sertel, “Süleyman Soylu Bakanlığı boyunca da Türkiye'nin yararına İçişleri Bakanlığı yapmadı zaten. Yine yapmış olduğu bu demeciyle de Türkiye'nin yararına bir iş yapmadığını tescillemiş oldu” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mevlid-i Nebi Haftası başlıyor
Mevlid-i Nebi Haftası başlıyor
Selendi AK Parti'de aday adayları tanıtıldı
Selendi AK Parti'de aday adayları tanıtıldı