CHP'de Abdullah Gül'ün muhtemel adaylığı tartışıldı

Kulislerden sızan bilgilere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile “Arka kapı” görüşmesi yaptı. İttifak sürecine ilişkin genel merkezde milletvekilleriyle istişare toplantısı yapan Kılıçdaroğlu, basına kapalı yapılan toplantıda vekillere “İttifak net değil ancak biz arka kapıdan HDP ile görüşüyoruz” dedi

CHP'de Abdullah Gül'ün muhtemel adaylığı tartışıldı
AKP-MHP blokuna karşı muhalefetin ne yapacağı tartışılırken, ittifak kulislerine ilişkin çok çarpıcı bilgiler ulaştı.
Milletvekillerine görüşlerini soran Kılıçdaroğlu, basına kapalı görüşmede dikkat çeken bir ifade kullandı. CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu, PKK’nın siyasal uzantısı HDP ile “Arka kapı”dan görüştüklerini belirtti, "İttifak konusunda bu aşamada kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak biz arka kapıdan Saadet Partisi, İyi Parti ve HDP ile görüşüyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini iki aşamalı görmemiz lazım. Birinci aşamada herkes kendi adayını çıkarır. İkinci tura ittifak için bakarız ya da ilk turda ittifak gerekliyse bunun yoluna bakarız." dedi.
Toplantıda 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığı da tartışıldı. Bazı milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Gül'ün isminin geçtiği ve bunun parti tabanında rahatsızlık yarattığı yönündeki eleştirilerini dile getirdi. Milletvekilleri, Gül'ün aday yapılmayacağına ilişkin kamuoyuna açıklama yapılmasını istedi. Kılıçdaroğlu ise eleştirilere dikkat çeken bir yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, "Ben isim zikretmiyorum. Parlamenter demokrasiden yana herkesi bizim yanımıza çekmek ve görüşmek gerekir." diye konuştu.
Edinilen bilgilere göre toplantıda Kılıçdaroğlu, bundan sonra tüm milletvekilleri için haftalık yönergeler hazırlanacağını da açıkladı. Yönergenin 5 temel konuda 50 sayfa halinde hazırlanacağı öğrenildi.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi