Baybatur, “Koca bir balon ve yalan oldukları ortaya çıktı”

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 15 Milletvekilinin CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmesinin akıllara 1977 yılında gerçekleşen Güneş Motel hadisesini getirdiğini ifade etti. Ulusalajans.com ‘dan Hakan Özen’in sorularını cevaplandıran Baybatur, “100 Bin imzayı toplayıp aday olacağını söyleyen İP Parti Genel Başkanı Hanımefendinin ve partisinin kocaman bir balon ve yalan olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Baybatur, “Koca bir balon ve yalan oldukları ortaya çıktı”

CHP’den 15 Milletvekilinin partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçmesini ulusalajans.com ‘a değerlendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bir operasyon yapılmış ve 15 Milletvekili İYİ Parti saflarına katılarak İP Parti’ye Meclis’te grup kurdurulmuştur. Siyasi hayatımızda etik ve doğru olmayan, aynı zamanda da anlaşılması mümkün olmayan acayip bir tavır içerisine girilmiştir” dedi.

SİYASET MÜHENDİSLİĞİNE EN GÜZEL CEVABI MİLLET VERECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan karşısında Cumhurbaşkanı Adayı olma konusunda korkusu ve endişesi bulunduğunu belirten Baybatur, “Bu nedenle sanırım bir taşeron kullanmak istiyor. İP Genel Başkanı Hanımefendiyi öne sürerek, zaten mağlubiyetle çıkacağı bu seçimden böylelikle kendini kurtarıp başka bir partinin Genel Başkanı’nı uçuruma itiyor böyle yaparak. Ancak bugüne kadar siyaset mühendisliği çalışmaları ve projelerine itibar etmeyen milletimiz bu seferde prim vermeyecek ve itibar etmeyecektir. Geçmiş siyasi tarihimizde buna benzer çok operasyonel hareketler yapıldı ama hepsi de geri tepti. Gördüğümüz kadarıyla bu da geri tepecek” diye konuştu.

“Milletin iradesinden ve sandıktan sadık olmak lazım” diyen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur sözlerini şöyle sürdürdü, “Böyle operasyonlarla siyaset olmaz da, yapılmaz da. Olmadığını da milletin 24 Haziran’da sandıkta vereceğini düşünüyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi