Başbakan Yıldırım 10 Şubat'ta Manisa'ya geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılacak AK Parti Manisa İl Kongresine katılmak için Manisa'ya gelecek.

Başbakan Yıldırım 10 Şubat'ta Manisa'ya geliyor

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, düzenlediği basın toplantısıyla kongre tarihini açıkladı. AK Parti Manisa 6. Olağan Kongresinin 10 Şubat 2018'de yapılacağını söyleyen Mersinli, "Şehzadeler şehri, sanayinin, tarımın, kendi değerlerini muhafaza ederek gelişen en güzel insanların şehri Manisa'da 17 ilçenin kongresini tamamlamış bir teşkilat olarak Başbakanımızın katılımıyla 6. olağan kongremizi yapacağız. 10 Şubat 2018 Cumartesi Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekten hükümet icraatlarında yaklaşık 80-90 yıllık Cumhuriyet tarihimizde rekorlar kıran, ülkemizin çok değerli Başbakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla başta delegelerimiz olmak üzere parti teşkilatlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve Manisa'daki hemşerilerimizle beraber 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 15.30'da Atatürk Kapalı Spor Salonunda beraber olacağız" dedi.
Mersinli ayrıca kongre sürecinde kendileriyle siyaset yapmak isteyen Manisalıları da davet etti. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci'nin istifası ardından boşalan koltuk için önümüzdeki haftalarda temayül yapılacağını söyleyen Mersinli, temayüller sonucunda yeni ilçe başkanının belirleneceğini belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli'nin, seçimlerde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecekleri şeklindeki açıklamalarıyla ilgili, yerelde de benzer bir ittifakın söz konusu olup olmadığı ile ilgili soru üzerine Mersinli, "Yerelde verebileceğimiz bir karar değil. Bu iki kıymetli genel başkan ve MKYK üyelerimiz oturur konuşur kararlaştırırlar. Buradan bizim verebileceğimiz her cevap siyaseten Ankara'ya karşı nezaketsizlik olur" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Kırkağaç tren garında restorasyon başladı
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi