Altan Tan'dan "Saadet Partisi Kürdistan’ı tanıyacak" iddiası

Saadet Partisi'nden milletvekili adayı olan Altan Tan, 24 Haziran seçimlerinde partisinin planlarını açıkladı. HDP'den Saadet Partisi'ne transfer olan Tan, 'Saadet Partisi, Kürdistan'a yardım edecek, tanıyacak' dedi.

Altan Tan'dan
HDP'den istifa edip Saadet Partisi'ne transfer olan Altan Tan, 24 Haziran’da yapılacak seçimlere ilişkin yeni partisiyle ilgili planlarını açıkladı.
Saadet Partisi'nden İstanbul 3. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı olan Tan, Kürtlerin bütün haklarının tanınacağını belirterek, “Saadet Partisi iktidara gelirse; Kürtlerin, insani vicdani, İslami vatandaşlık tanımından anadil eğitimine kadar, ilkokuldan üniversiteye kadar, yerinde yönetimlere, bölgesel yönetimlere kadar bütün haklarını tanıyacağını taahhüt ediyor. İlk fırsatta Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile en iyi şekilde ilişkileri geliştirecektir. Referandum da dahildir buna. Ortadoğu’da halkları ayıran parçalayan sınırları kendi zihninde yok hükmünde kabul edecektir” dedi. Tan, “Bütün Kürdistani ve Ortadoğu’nun barışını isteyen partiler kardeşimizdir. Bunların tamamiyle en üst düzeyde ilişki gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti