AKP'de erken seçim tartışmaları

Erken seçim tartışması AKP'yi ikiye böldü. AKP'de ağırlığı parti yönetiminden oluşan bir grup erken seçime gidilmemesi durumunda partinin yeni oluşumlar nedeniyle dağılma noktasına gelebileceğini düşünüyor. Diğer taraftan ise bir başka grubun, "Meclis çoğunluğu kaybedilebilir" endişesiyle erken seçime karşı çıktığı öğrenildi.

AKP'de erken seçim tartışmaları

Siyasetin gündemindeki erken seçim tartışmaları, iktidar partisini ikiye böldü. İktidar kulislerinde yaşanan tartışmalar AKP'nin durumunu ortaya koyarken, ağırlığını parti yönetiminde yer alan isimlerin oluşturduğu bir grubun erken seçimden yana olduğu öğrenildi.

Yeni oluşumların hem insan kaynağı hem de oy anlamında bariz bir şekilde AKP'den bir çekim gerçekleştirdiğine dikkat çeken partili bir yetkili, "Eğer erken seçime gidilmezse, partimiz dağılma noktasına gelebilir. Yeni oluşumlar bize daha fazla tahribatta bulunabilir. Yeni partilere karşı tek mantıklı hamle erken seçim olarak duruyor" dedi.

"MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU KAYBEDERİZ" 

Diğer yandan erken seçim ihtimaline, AKP içerisinde güçlü bir muhalefetin oluştuğu da öğrenildi. Bazı milletvekillerinin de yer aldığı AKP içerisindeki erken seçim karşıtlarının, parti yönetimine erken seçimin "felaket olabilir" uyarısı yaptığı öne sürüldü.

"Meclis çoğunluğu kaybedilebilir" endişesini taşıdığı belirtilen erken seçim karşıtlarının, uygun bir iklim oluşmadan erken seçime gidilmesinin AKP'nin intiharı anlamına geleceği görüşünde oldukları kaydedildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
Ermenistan'a ait 2 savaş uçağı düştü
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia
CHP'den GSM operatörleriyle ilgili çarpıcı iddia