AK Parti'de 22 İl Başkanı görevden alındı

AK Parti teşkilatlarında değişim sürüyor. Alınan bilgiye göre, son dönemde 22 il başkanı görevden alındı, 18 il başkanının ataması gerçekleştirildi. Kalan 4 il başkanının da 1 hafta içinde atanacağı belirtildi.

AK Parti'de 22 İl Başkanı görevden alındı

AK Parti teşkilatlarında yenileme süreci devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Partide metal yorgunluğu görüyorum' sözleri parti teşkilatlarında değişime gidileceğinin ilk sinyali olmuştu. Teşkilatlardaki yenileme çalışmalarının hızla yapılacağı vurgusunu milletvekilleriyle yaptığı toplantıda da belirten Erdoğan, teşkilata saygının esas olduğunu ve AK Partililerin vazifesinin yapmasının çok önemli olduğunu kaydetmişti. Erdoğan'ın buna yönelik olarak söylediği 'Yorulan varsa kenara çekilsin, yerini başka bir arkadaşa bıraksın' sözleri ise değişimin hızla olması gerektiği yönünde yorumlandı.
AK Parti, 2019 seçimleri öncesi parti teşkilatlarında önemli değişikliklere gidiyor. Alınan bilgiye göre, son dönemde 22 il başkanı görevden alınırken, 18 il başkanının ataması gerçekleştirildi. Kalan 4 il başkanının da 1 hafta içinde atanacağı kaydedildi. Daha önce de 22 il başkanı görevden alınırken toplamda 44 il başkanı değişmiş olacak. Önümüzdeki günlerde 5 veya 6 il başkanının daha görevden alınacağı konuşuluyor. 
Yine son dönemde 404 ilçe kongresi yapıldı. Daha önce de 190 ilçe başkanı değişirken ilçe başkanlarının yüzde 40'ı değişmiş oldu.
İl ve ilçe başkanları seçimlerinin çok geniş istişareler sonunda gerçekleştirildiği belirtilerek, geniş saha çalışması yapıldığı ifade edildi. İlçe kongrelerinin Kasım sonuna, il kongrelerinin de Şubat 2018 sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi. Olağan kongre tarihinin 12 Eylül 2018 olarak belirlendiği, ancak tarihin öne de alınabileceği belirtiliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Üzüm üreticilerinin sorunları anketle araştırıldı
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti
Yunusemre'den güreş severlere ulaşım hizmeti